Komentáře uživatele Ondřej Hála (Hicks)

21.03.2008, 12:37
Ano jak říkám. Člověk si musí připlatit pokud chce bezdrátovou kameru a chce kvalitní obraz. V práci máme i kamery za 8 tisíc. Zrovna předevčírem jsem jednu takovou držel v ruce :-) Prostě nádhera, ale pro mé účely plně dostačují ty nejlevnější.
21.03.2008, 08:07
Dobrý den. Rozlišoval bych dva pojmy. Dobrý obraz a kvalitní obraz. Obraz při dobré viditelnosti, například kdyby bylo přepážkou jedno okno je dobrý, netřepe se je stálí, žádné zrnění. Kvalita obrazu nedosahuje takové kvality, jako u drátových kamer. Když se podíváte na obraz drátové kamery a pak přecvaknete přepínač na bezdrátovou kameru, tak by vám bylo vše jasné. Taky záleží k čemu kameru chcete využívat. Chcete sledovat ptáky ve voliéře a nebo pouze sledovat nezvané hosty. Pokud to chcete na sledování ptáků, tak musíte volit bližší místo k voliérám a taky mnohem dražší kameru, která má lepší rozlyšení. Pokud chcete pouze jednu kameru, tak doporučuji si za ni připlatit a pořídit nějakou lepší a se Zoomem.
20.03.2008, 14:33
Levnější naleznete zde. www.flajzar.czZnámej má přímo tady tuto.

http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi=46&cat=512&open=6&z=galerieMá tento model jak bezdrátovou, tak i drátovou a pozoruje snimi žaky a ary zelenokřídlé. Musím říci co jsem viděl, tak bezdrátovou bych nekupoval. To raději šikovně zamaskovat kabel a natáhnout ho až do domu. Kvalita obrazu je znatelně rozdílná.
15.03.2008, 21:06
Dobrý den. Předpokládám, že je umístin v kleci v bytě. Jak jsem popisoval v článku. Pohoďte mu na vrchní část klece ptačinec žabinec a nechte ho tam. ze začátku jej nebude brát, ale pak si určitě zobne. Mám v chovu alexandry rudohlavé a obě dvě páry hned jdou na ptačinec a kokoška pastuší tobolka mizí taktéž okamžitě.Jinak bych vám doporučil vatamíny do vody od firmy Aquamid.
06.03.2008, 12:13
Když, už rodiče pevně sedí a krmí mláďata, tak hobliny nevynášejí. Možná jen část. Nevím jak bych čistil budku, kdyby neměla hobliny a mláďata měli 20 dní života. Co chovám ptáky, tak jsem jim vždy dal do budky hobliny a některým větším ptákům dávám i větvičky přímo do budky, aby se zabavili a popřípadě si udělali své hnízdo. Po 20 dnech je v budkách u andulek podestýlka docela znečištěna, takže si nedovedu představit jak po celou dobu co jsou v budce se přehrabují ve svých výkalech. Trus mláďat pěkně do hoblin vsákne. Vřele doporučuji.
06.03.2008, 06:32
S tím nesouhlasím.

Je nutné jim dát vrstvu hoblin. Andulky si část hoblin vyhážou, protože si upravují hnízdo. Po snesení vajíček je nutno hobliny pod vajíčka doplnit a hobliny vytvarovat do tvaru hnízda, nebo pohárku. Po vylíhnutí přibližně ve 20 dnech řivota mláďat je nutno hobliny z budky odstranit a dát čisté.Nevýhodou prázdných budek je, že mláďatům se rozkíždějí nožky a je hodně špatná hygiena.
29.02.2008, 09:26
Pane Říha něco málo přes rok jsem choval kakariki 1 samce a dvě samice. Probíhalo to asi takto. Samec upřednostňoval jednu samici a druhá samice byla u samce na druhém místě. Pak nastalo období krmení a samice se hodně hádali o budky. Dokonce mi seděli obě samice v jedné budce. K hnízdění nedošlo. První samice mohla být do jisté miry stresována tou druhou.
27.02.2008, 12:54
Pořád stále omýlané téma. Přečti si pozorně články o kakaricích. Zjistíš, že kakarici jsou zvědaví ptáci a často ruší ostatní sedící samice v budkách. Samci bývají v době hnízdění agresivnější.
27.02.2008, 09:18
U mě andulky mají teď dlouhou pauzu. Ještě jsem jim budky nedal, protože minulý rok snášely ještě v podzimu. Tento rok je umístím do venkovní voliéry i s budkami a dám je dohromady s korelami. Není kam spěchat.
26.02.2008, 20:35
Budka by byla nejvhodnější. Klidně si ji udělejte sám.
25.02.2008, 21:09
Děkuji ti moc. Už si to přesně nepamatuji, ale pokud je od rodičů, které odchovávaly strakaté andulky, tak věřím že má v genech velice dobré předpoklady.
25.02.2008, 21:08
Dobrý den. Na další pokračování si budete možná muset trošičku počkat, protože během týdne jsem vydal 3 články a přeci jenom mám i jiné starosti a povinosti.Nejvhodnější je navštívit chovatele ať vám to ukáže. Děláte správně a v tomto vám naprosto fandím. Jakmile vám to ukáže, tak se vám to vše bude zdát jednoduché. Pokud bude dokrmovat levnější druhy papoušků, tak ho poproste jestli by jste si nemohla vyzkoušet techniku dokrmování stříkačkou. Ať vám ukáže kde přesně papouška chytit, jak ho držet, kam umístit špičku stříkačky na co si dát pozor atd.Přeji hodně štěstí. Osobní návštěva tohoto chovatele bude přínosnější než mé články.
24.02.2008, 10:12
Dobrý den.

Opět je důležité si bedlivě pročíst vývojová období a řídit se podle nich. Když by jste se podívala na našich stránkách do rubriky DRUHY a našla si Alexandra malého zjistila by jste, že mláďata z budek vylétají po 7 týdnech života. Tudíž i doba dokrmování bude přibližně stejná, pak už záleží na ptáčcích a na vás, jak se rychle naučí přijímat pevnou stravu. Ale teď konkrétně k vašemu dotazu.Jak píši v článku, tak doporučuji začátečníkům odebírat mláďata ve 3 vývojovým období. V tomto období jsou mláďata částečně opeřena a částečně pokryta chmířím a proto nejsou tolik závislé na vysoké teplotě. V tomto období se doporučuje teplota 26 - 28°C, ale mláďata dobře prosperují i při pokojové teplotě.

Takže tedy doporučuji se domluvit s chovatelem a říct mu, že by jste chtěla částečně opeřené mládě. Mláďatům se nejdříve začíná opeřovat křídla a ocas. Takže je možno mu napsat, až mláďata budou mít opeřena křídla a zbytek těla bude pokrato chmířím. Jak jsem psal výše u každého papouška je to jinak, takže vám přesně nemohu napsa, který to bude den. Protože dokrmuji alexandry velké, tak mohu říci, že pírka jim začali rašit přibližně ve 20 dnu života ve 25 dnu života bych je mohl zařadit do 3 vývojového období. Jelikož nemůžete, tak často dokrmovat, tak vám doporučuji mláďata alexandru malých zakoupit v 28 - 30 dni života a stejně bych doporučil první 2 - 4 dny dokrmovat 4X deně. Je to hlavně kvůli tomu, aby si mládě lépe zvyklo na tuto stravu a pomaličku se mu podle toho přizpůsobovala velikost volete. Pak je možno krmit 3x denně po 8 hodinách. Uvědomte si jedno. Ruční dokrmování má svoje stanovená pravidla a nikdo si je nemůže upravovat, tak jak mu to vyhovuje, protože se člověk musí přizpůsobit mláděti a ne mládě člověku.
22.02.2008, 19:55
To je u každého ptáka trošičku jinak. Neřeknu ti to přesně, ale je to něco mezi 20 - 30 dnem života. To poznáš až budeš mít mláďata v hnízdě. Nepřemýšlej do předu. Ještě je nemáš. Až je budeš mít, takpak uvidíš.
22.02.2008, 08:21
Moc dobrý dotaz.

Je nutné si pořádně přečíst článek a konkrétně vývojová období mláďat. Jak jsem podotknul v článku, tak doporučuji odebírat mláďata v 3 období vývoje. V tomto období postačuje pokojová teplota, která se v rodinných domech pohybuje mezi 20 - 22 °C v panelákových bytech je to 23 - 25°C. Je nutno si uvědomit, že mládě je umístěno v uzavřeném prostoru (nějaké bedničce, uzavřené přepravce), kde je teplota přeci jenom větší než v místnosti. Mladší mláďata to je druhé období pokud nemáte odchovnu, tak opravdu nejkrajnějším řešením je umístit mládě někde k topení, ale pozor ne přímo na topení. Vždy je lepší dokrmovat více mláďat a třeba k nim umístit čisté vajíčko, protože jejich termoregulace bude větší (mláďata se o sebe navzájem zahřívají).Co se týká náročnosti pro začátečníka, neboli laika v tomto směru, tak je nutno si uvědomit, že ruční dokrmování je náročné na čas, trpělivost a další. Nejde prostě říci, že jednou nenakrmím, nebo zítra vstanu o 2 hodiny později. Mláďata jsou závislé na krmení člověkem a když je potřeba, tak se musí stávat i v 1 ráno a nakrmit je. Ale na druhou stranu někdy a někde se začít musí. Každý z nás co dokrmujeme jsme jednou začínali a byly laikové.Já začínal na andulkách. Menší druhy papoušků jsou na dokrmování hodně násobně těžší než dokrmování větších či středních papoušků, ale na druhou strnu tito ptáci jsou zase dražší.Ještě připravuji další pokračování k ručnímu dokrmování.
30.01.2008, 21:24
Pro tu je ta směs obyčejná bez přídavku tuku. To je ta levnější. Ty směsi co jsou v článku na obrázcích jsou pro normální krmení a to třeba agapornisů i rozel.
30.01.2008, 20:14
Přečtite si to pozorně. Jsou dva druhy jedna běžná pro většinu papoušků a pak druhá s větším obsahem tuku například pro ary, eklektuse.Budete dokrmovat ary?
30.01.2008, 13:43
Dobrý den. Neberu to jako kritiku.

Faktem je, že některé věci schválně vynechávám, protože se o nich budu zmiňovat v dalším pokračováním, ale zde jsem teploměr prostě zapoměl napsat neúmyslně. Byla to moje chyba, ale jak říkám v dalších článcích se budu o některých věcech rozepisovat a to i o teplotě.
30.01.2008, 12:36
Děkuji věřím, že výsledky budou dobré :-))
30.01.2008, 12:35
Děkuji za doplnění, teď nevím zda to mám do článku dodatečně doplnit a nebo bude stačit váš dodatek tady v diskusi. Popravdě řečeno jsem teploměr vživotě nepoužil. Prostě teplotu většinou odhadnu, ale ano máte pravdu je to vhodná pomůcka pro lidi, kteří chtějí dokrmovat.
27.01.2008, 22:11
Dobrý den. Je to celá směs zrnin. V klidovém období krmím suchou směsí zrnin a v době hnízdění tuto směs nakličuji. Je to směs zrnin od firmy Deli nature. Jinak co nakličuji zvlášť, tak je pšenice. když nakličujete směs zrnin, tak naklíčí některé zrniny dříve a některé později, ale tak mají ptáci k dispozici, jak naklíčené zrniny, tak máčené zrniny, které jsou měkké a proto taky vhodné.
17.01.2008, 11:54
Dobrý den. Děkuji jsem rád, že vám pomohl. Dalo mi to fušku ho napsat. Přeji hodně štěstí.
15.09.2007, 17:20
Ahoj jmenovče. O pravopis nám zde vůbec nejde. Přednější než pravopis jsou pro nás ptáci a informace o nich. Pokusíme se sehnat nějaké další fotky aymar, ale píšeš, že máš doma aymaru, tak se tě ptám nechceš například ty zveřejnit nějaké fotky? Určitě to uvítáme, nebo napsat nějaký článek (příběh)?
01.09.2007, 16:40
No podle mě čeština zahrnuje i čárky a háčky, nebo se snad pletu? Myslím, že když se nad tím vším zamyslíme oba dva, tak tady nejde ani tak o češtinu, ale spíše o něco jiného. Vím přesně kdo jsi a je my jasné odkud vítr vane. :-))
01.09.2007, 13:27
Pro neregistrovaného: Tak jako vy jste naflágal/a do příspěvku plno chyb, tak i já mám právo napsat chybu, tak jako každý jiný. Nikdo po mě na těchto stránkách neočekává a nepožaduje, abych byl odborník na češtinu. Zde se ode mne očekává, abych psal pokud možno fundovaně o ptácích. Takže asi takhle.Nelibí se vám to? Nechoďte sem a nečtěte příspěvky ani články. Nikdo vás nenutí. A už vůbec zde laskavě nezpochybňujte práci správce, redakčního týmu a majitele stránek. Tito lidé udělali velký kus práce a zaslouží si spíše obdiv a vy zde na ně takhle házíte špínu. Tento server neustále roste a je zcela jasné, že někteří lidé ze závisti budou napadat a zpochybňovat práci těchto lidí. Kdyby tento projekt nestál za nic, tak tady nejsem, ale protože toto vše má velkou budoucnost, tak zde budeme nadále a nenecháme se odradit od takových lidí, jako jste vy a už vůbec nedovolím, aby jste těmito blbými připomínky odrazovali lidi, kteří píší své zážitky a články ze své vlastní dobré vůle.


30.08.2007, 11:55
Děkuji za příspěvek. Napsala jste to pěkně. Pani Sluníčková je velice fajn člověk a píši si sní, jako z jedinou rekordně dlouho dobu. Ono ani tak třeba nejde o tu češtinu, jako o závist a zášť určitých lidí, prostě dnešní doba je bohužel taková. Pani Sluníčkové vaši reakci sdělím a myslím, že ji velice potěší a snad se od ni dočkáme podobných zážitků.
22.07.2007, 14:48
To záleží především na vás. Osobně se přikláním k chovu po párech, až teprve sestavíte 4-5 chovných pár, tak bych je eventuélně vypustil do voliéry.
20.07.2007, 15:20
Ano kakarici dlouho pelichají. Měli by mít dostatek vitamínů, přísun k vodě a dobré osvětlení(sluneční paprsky dělají divy). Měl jsem teď zapůjčenou samici kakarika, který byla hodně oškubaná a u mě se celá dopeřila. Ještě je vhodné dopřát jim ten drn trávy i s hlínou a kořínky.
20.07.2007, 15:16
Ne nezakryl jsem ji ničím, ale když jsem přisvěcoval žárovkami, tak se ptáci zahřívali o žárovky. Jde o to, že agapornisové stejně nocují v budkách a tam se navzájem zahřívají, takže když teplota neklesá pod bod mrazu, tak by snad neměl být problém. Měli dobré závětří a vše bylo v pohodě.
11.07.2007, 06:31
Pro Miroslava: Vajíčka rozhodně nevyhazovat. Ten kdo ti podal tuto informaci, abys vajíčka vyhodil, pravděpodobně o chovu hodně neví. Nechej korelu na vajíčkách sedět alespoň jeden měsíc a pak je teprve odeber. V době, kdy bude sedět musíš krmit jen suchými zrninami. Když ji budeš odebírat vajíčka stane se jedna věc. Bude neustále znovu a znovu snášet další vajíčka a za čas ti umře na vyčerpání.Pro Danu Karáskovou: Pokud chcete vědět něco o ručním dokrmováním, tak napište na Fórum. Určitě vám tam velice rád odpovím na vaše dotazy, ale toto téma je úplně o něčem jiném.
14.06.2007, 11:08
dobrý den zde přikládám odkaz na stránky kde se dají obědnat.
http://www.straka.bludov.cz/nakup.phpProdejce vám je pošle v obálce poštou. Jinak na každé větší burze je taky prodávají.
06.06.2007, 22:14
Po 10 dnech inkubace po prosvícení snadno poznáte zda jsou vejce oplozena, nebo ne.
06.06.2007, 22:12
Dobrý den. Nechcete nám opravovat pravopisné chyby?Tento článek jsem nepsal já. A osobně si myslím, že většinu lidí zajímá obsah a ne pravopis. Já osobně si vážím toho, že někdo dovede napsat článek, že si někdo udělá čas a něco napíše, protože takových lidí je velice málo co to udělají zadarmo. Proč si myslíte, že v časopisech se čím dál častěji objevují články ze zahraničí, protože nikdo, už nemá zájem psát články ať, už kvůli rejpalům, kritice nebo jiným věcem. Pokud se Vám něco nelíbí, tak proč vůbec čtete tyto články a proč vlastně navštěvujete takový server? Navštěvujete ho kvůli pravopisným chybám? Zamyslete se nad sebou prosím.

13.03.2007, 10:34
Ano je to tak. U nás nejsou moc rozšířeni, ale v zahraničí jsou dost oblíbeni. Pokud se člověk bude držet těmi zásadami co jsem psal v článku neměl by být problém.
07.03.2007, 14:51
Dobrý den. Pokud budete chtít kontaktujte mě na email (dwayne.hicks@seznam.cz) momentálně mám 3 páry a pár, který jsem nedávno popisoval už zase sedí na vajíčkách.


Zde přikládám odkazy na další skvělé informace.http://papousci.chovzvirat.com/clanky/kakariki-cervenocely---muj-chov.htmlhttp://papousci.chovzvirat.com/druhy/kakariki-cervenocely.htmlhttp://www.kakariki.wz.cz/http://www.amadina-gouldove.com/kakariki.htmhttp://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3051&r=4
http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3580&r=4http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=272&r=4http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=1359&r=4S těmito odkazy budete mít podle mého dobrý základ informací. Zde moje odchované mládě.
18.02.2007, 19:41
Mockrát děkuji. Troufnu si říct, že nikde jinde u nás neseženete více informací než v tomto článku. Určitě se budu dále snažit s dalšími články přispět trochu těm co to potřebují a nebo těm, které to bude zajímat.
17.02.2007, 10:42
Díky moc za ohlas. Samozřejmě se najdou vyjímky, které vyvracejí pravidlo. Hodně taky záleží na věku.