Znaky
Délka předních křídel 2,5-3 cm. Na černohnědých křídlech vynikají jasné červené pruhy a bílé skvrny v apikální části předních křídel.
Stanoviště
Výslunná místa na okrajích lesů, pasekách i v zemědělské krajině; na podzim často sají motýli v zahradách na spadaném a hnijícím ovoci.
Rozšíření
Evropa, až k 62° severní šířky. Jednotlivé exempláře zalétávají v teplých letech až k polárnímu kruhu; na východ do Asie, též severní Afrika a Severní Amerika. Motýl je velmi citlivý na chlad a v oblastech severně od Alp může jen zřídkakdy úspěšně přezimovat. Tažný druh. Od nížin do 2000 m. n. m.
Výskyt
Babočka admirál je hojný, i když početnost není zdaleka tak vysoká jako u babočky pavího oka nebo babočky kopřivové.
Motýl
Tažný druh. Do střední Evropy přilétají motýli z jihu koncem května, v chladnějších oblastech a ve vyšších polohách se objevují až v červnu. Zakládají zde 1-2 generace: I. generace létá v červenci a v srpnu, II. jen příležitostná v září a říjnu.
Housenka
I. generace červen až červenec, II. srpen až září. Zbarvení housenek je proměnlivé od žlutohnědého přes zelenou až k černé. Na bocích mají housenky žluté pruhy a na hřbetě žluté trny. Žijí jednotlivě v sepředeném listu kopřivy. Kukla je připředená za kremaster zadečku a zavěšená hlavou dolů jako u jiných baboček, obvykle je však ukrytá v komůrce z listů. Podle zbarvení a způsobu Života je housenka babočky admirála snadno rozlišitelná od housenek babočky pavího oka a babočky kopřivové, které také žijí na kopřivách.
Hostitelské rostliny
Kopřiva, příležitostně též bodláky a pcháče.
Komentáře ke zvířeti
Nepřihlášený uživatel
si,přibližme,toho,motýla
babočku,admiral,blíže,znaky
delka,přednich,křidel,2.5.3,cm
na,,červeno,hnědech,křídleh
,vynikaji,vynikaji,jasně,červene,pruhy
,a,bile,skvrny,v,obligatní,časti,přednich,křidel
,volna,mista,na,okraji,lesu
,i,pasekach,i,v,zemědělske,krajině
na,podzim,motýli,čato,saji,v,motýlich
zahradach,na,spadanem,hnihicim,ovoci
vystavu,motýlu,ma,i,zámek,jilemnice