Tesařík čtyřskvrnný

Pachyta quadrimaculata

Výskyt: Evropa, Asie
Délka těla: 11-20 mm
Potrava: Jehličnany
velikost písma:  A A A
10.06.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2790 zobrazení     0 komentářů

Tesařík čtyřskvrnný žije v horských oblastech, ale můžete ho najít i v nížinách. Tento brouk dorůstá v dospělosti velikosti v rozmezí od 11 do 20 milimetrů. Jeho druhový název napovídá o jeho charakteristickém zbarvení. Specifické pro dospělce tohoto druhu jsou čtyři černé skvrny (dvě na každé krovce viz. obrázek). Krom těchto černých skvrn je zbytek krovek žlutohnědé barvy. Končetiny, hlava a tykadla černé.

Tesařík čtyřskvrnný se vyskytuje v těchto zemích: Španělsko, Francie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Srbsko a Černá Hora, Makedonie, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko, Německo, ČR, Slovensko, Polsko, Dánsko, Finsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Bělorusko, Ukrajina, Moldávie, Rusko, Mongolsko, Čína.

Tesařík čtyřskvrnný se vyskytuje na květech různých druhů rostlin, nejčastěji se v přírodě vyskytuje v teplých měsících (od měsíce června, až do konce měsíce srpna). Tesařík čtyřskvrnný je charakteristickým druhem původních bukových porostů. Jeho výskyt je zaznamenáván především ve vyšších polohách. Nejčastěji tento brouk létá za slunečných dní.

Larvy tesaříka čtyřskvrnného žijí ve dřevě smrků a jiných jehličnatých stromů.

Tesařík čtyřskvrnnýNázvy ve světě

Německy: Vierfleckenbock

Foto: http://www.nahuby.sk

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.