Znaky
Rozpětí křídel má sup hnědý kolem 250 cm, ale také až 3 metry. Má tmavé zbarvení, a "prknovitě" rozpjatá křídla. Krk má sup hnědý za letu natažený, ocas krátký a trojúhelníkovitý. Silně roztažené ruční letky. Hlas je troubivý a syčivý.
Prostředí
Převážně v horách, nikde není hojný a v Evropě je takřka vyhuben.
Rozmnožování
Sup hnědý hnízdí na stromech. Každoročně hnízdo přistavuje, takže může dosáhnout v průměru 2 metry a výšky jednoho metru. Tam, kde žije i leopard, odpočívá prý tato kočkovitá šelma ráda v prázdných hnízdech supa. Sup hnědý nehnízdí každoročně. Počíná hnízdit v březnu, na vejci sedí oba rodiče asi 55 dnů, jediné mládě se tedy vyklube počátkem května. Supi sedí ne vejci tak vytrvale, že je možno zahnat je z hnízda jen hrubým násilím, například házením kamenů. Rodiče napájejí mládě z volete. Mladý pták opouští hnízdo v srpnu.
Potrava
Na rozdíl od supa bělohlavého je sup hnědý specializován na svalstvo a musí protrhnout kůži, aby je mohl požírat. Chlupy vyvrhuje v chuchvalcích. Objeví-li během kroužení ve veliké výši mrtvé zvíře, řítí se hlučně k zemi s přitaženými křídly a visícíma nohama. V hnízdě je možno pravidelně nacházet zbytky králíků, drobných hlodavců, želv a ještěrek, takže můžeme předpokládat, že sup hnědý loví i menší živou kořist.
Všeobecně
V minulých staletích byli supi pozorováni i ne sever od Alp, nyní se zde vzácně vyskytují jen v tahu, ne jako ptáci hnízdící.
Komentáře ke zvířeti