Bostonský teriér

Boston Terrier

Oficiální zkratka v ČR: BOS
Hmotnost: 6,5-11,5 kg
Délka života: 13 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 140
Využití: společník
velikost písma:  A A A
02.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7367 zobrazení     0 komentářů

Bostonský teriér je potomek buldoků a hladkosrstých teriérů, kterého si přivezli s sebou z Evropy osídlenci východního pobřeží Ameriky.

Bostonský teriér je využíván jako doprovodný pes.

Bostonský teriér je přizpůsobivý, statný a temperamentní přítel člověka, který nezkazí žádný šprým. Je to přizpůsobivý, lidem přátelsky nakloněný a snášenlivý pes, který je sice ostražitý, ale rozhodně není agresivní. Toto plemeno je inteligentní a citlivě reaguje na hlasové projevy. Těžší typy buldoka jsou o málo klidnější a netečnější, lehčí plemena jsou, podobně jako teriéři, spíše živější, hravější a bezstarostnější, což jim zpravidla vydrží až do vysokého stáří.

Bostonský teriér se dá snadno vychovávat, je oddaným domácím přítelem, který se přizpůsobuje všem životním situacím. Je to ideální, čistý bytový pes, který je neúnavným souputníkem svého pána na procházkách, na kterých mu nemůže nic zkazit jeho dobrou náladu. Vyhovuje mu veselé rodinné prostředí a je vhodným psem i pro starší lidi, kteří ještě vycházejí na kratší procházky. Jeho krátká srst vyžaduje pouze minimální péči. U exemplářů s příliš krátkým nosem mohou vznikat dýchací potíže. Pes má dědičně fixované zkrácení prutu.

Bostonský teriérNázvy ve světě

Anglicky: Boston Terrier

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.