Kromforländer

Kromforländer

Oficiální zkratka v ČR: KR
Výška v kohoutku: 38-46 cm
Hmotnost: 9-16 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 192
Využití: společník
velikost písma:  A A A
02.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5039 zobrazení     0 komentářů

Kromfohrländer je plemeno vzniklé po druhé světové válce v jižním Vestfálsku křížením potomka hladkosrstého foxteriéra a míšence neznámého původu, patrně grifona. Půvabná štěňata se stala základem nového plemene. Je to jedno z nejmladších německých plemen psů.

Kromforländer je využíván jako doprovodný pes.

Charakterově je Kromfohrländer živý, radostný a sebevědomý pes, který se k cizím lidem chová zdrženlivě a v rodině je zcela poután k osobě, která jej vychovává. Je to ostražitý, ale ne agresivní pes, který má přirozené sociální chování. Respektuje hierarchii a není svárlivý. Pokud je dobře vychovaný, nemá ani potřebu odbíhat na vlastní pěst.

Kromfohrländer je nekomplikovaný rodinný doprovodný pes, který vyžaduje odpovídající zaměstnání a výběh do volné přírody. Pokud se k němu budeme chovat laskavě, nechá se ochotně vychovávat. Je to pes, který bude dělat radost i začátečníkům. Kromfohrländera můžeme snadno motivovat, je velmi temperamentní a také dobře ovladatelný. Tento pes je vhodným plemenem pro různé kynologické sportovní i aktivity, nehodí se tedy do rukou pohodlných lidí. Jak hladkosrstí psi, tak ani krátkosrstí a hrubosrstí jedinci nevyžadují velkou péči.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.