Francouzský buldoček

Bouledogue Francais

Oficiální zkratka v ČR: FB
Výška v kohoutku: 30 cm
Hmotnost: 14 kg
Délka života: 10-13 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 101
Využití: společník
velikost písma:  A A A
02.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6858 zobrazení     1 komentář

Francouzský buldoček se odvozuje od malých buldoků, kteří se v 19. století dostali do Normandie s anglickými tkalci a krajkáři, kteří přišli pracovat do francouzských krajkářských manufaktur. V pařížské oblasti byli angličtí buldočí kříženi s jinými plemeny; výslední kříženci se postupně stali oblíbenými a v nedávné době i módními psy. Francouzský buldoček je využíván především jako doprovodný pes.

Co se týče jeho charakteru, je Francouzský buldoček inteligentní, laskavý, jemný a mazlivý pes, který je kdykoliv ochotný dělit se o radost i smutek. Sociálně únosný pes, sebejistý, pozorný a hravý. Je také ostražitý, ale štěká jen málo.

Francouzský buldoček je typický buldok, který se podřizuje pouze jednoznačnému vedení. Umí si ale postavit hlavu a prosazuje se pomocí Svého specifického šarmu. Vyžaduje po svém pánovi laskavé, ale důsledné vedení. Je vhodným psem pro temperamentní rodinu, a to jak na venkově, tak v městském bytě, popřípadě i u osamělé osoby. „Bully" má v oblibě vycházky, na kterých ale moc neběhá. Není vhodným psem pro kynologické sportovní aktivity. Mnoho buldočků má dýchací potíže, chrápe a nesnáší vedro. Buldočci mají geneticky fixované zkrácení prutu. Jejich krátká srst vyžaduje od chovatele pouze minimální péči.

Francouzský buldočekNázvy ve světě

Francouzsky: Bouledoque francais

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

22.12.2020, 19:10
Veroniko, chcete ještě darovarf francouzskeho buldočka, který není čistokrevný? Chtěla bych jej darovat svému bratrovi, který teskní po FB, který již nežije. A tak by se chtěl mazlit a chnodit na procházky dokud je to ještě možné. houska.eee@seznam.cz.