Papillon a phaléne

Phaléne - Epagneul Nain

Oficiální zkratka v ČR: PH
Výška v kohoutku: 28 cm
Hmotnost: 2-5 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 77
Využití: společník
velikost písma:  A A A
02.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5265 zobrazení     1 komentář

Papillon a phaléne jsou malí španělé, kteří se dají zpětně sledovat až do 13. století. Plemeno phalène (můra) je charakteristické svěšenýma ušima, zatímco plemeno papillon (motýlek) se pyšní velkýma vztyčenýma ušima, což je zřejmě ovlivněno geneticky, křížením se špicem. Tato módní plemena, která byla mnohokrát ztvárněna na malbách starých mistrů, vlastnila např. Marie Antoinetta.

Papillon a phaléne je využíván jako společenský pes.

Obě plemena reprezentují sebevědomí a vždy aktivní psi, kteří vyžadují pozornost člověka, jsou však natolik citliví, že svého chovatele nepřetěžují. Papillon a phaléne jsou inteligentní, dají se snadno motivovat a jsou vytrvalými společníky pro kynologické sportovní aktivity. Jsou sice ostražití, ale dobromyslní. Zůstali náruživými lovci myší.

Papillon i phalène jsou nekomplikované a statné typy psů, kteří žijí spokojené jak v početné a živé domácnosti, tak i u osamělých lidí. Měli by mít možnost se stáhnout před příliš rozdováděnými dětmi. Milují dlouhé procházky a aportovací hry s míčem. Mají silné pouto ke svému pánovi, od kterého se ochotné nechávají vychovávat. Jejich dlouhá srst vyžaduje po chovateli pouze minimální péči.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

07.07.2019, 12:17
Já mám phalèna který se jmenuje Robinson a zajímalo by mě jak si vytvořit lepší vztah mezi mnou a jím. ( Je mu rok a 27 dní , a má narozeniny 11.6 )