Netopýr dlouhonohý

Myotis capaccinii

Výskyt: Evropa
Velikost: 8-10,5 cm
Hmotnost: 6-15 g
Potrava: Hmyz
velikost písma:  A A A
25.03.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7896 zobrazení     1 komentář

Identifikace

Netopýr dlouhonohý je středně velkým druhem netopýrů. Předloktí bývá dlouhé 38-44 milimetrů, délka těla 47-53 milimetrů, délka ocasu se pohybuje v rozmezí 35-42 milimetrů, ucho nepřesahuje délku 14-16 milimetrů, rozpětí křídel 230-260 milimetrů. Hmotnost dospělých jedinců bývá v rozmezí 6-15 gramů. Zašpičatělý tragus dosahuje poloviny úzkého boltce. Srst je svrchu šedá (šedohnědá), na spodu špinavé bílá. Typická volná a velká tlapa včetně ostruhy je porostlá chlupy, stejně jako nohy a přilehlé části.

Rozšíření

Výskyt netopýra dlouhonohého severně zasahuje do jižního Švýcarska.

Způsob života

Netopýr dlouhonohý žije skrytým životem. Ukrývá se celoročně v jeskyních, především krasových, v křovinatých a lesnatých oblastech poblíž vod. Základ potravy tvoří hmyz, který loví na hladině vod. Teprve před nedávnem objevili biologové ve Španělsku, že se tento druh netopýra živí i malými rybkami. Biologové sledovali několik dnů skupinu netopýrů, jimž na dosah předkládali ryby. Následně pozorovali, že je netopýři loví živé.  Způsobem lovu se velmi podobá netopýru vodnímu. Bohužel především vlivem člověka se výskyt tohoto druhu stále více ztenčuje. Především z důvodu uzavírání jeskynních vchodů a také znečišťováním životního prostředí.

Foto: http://loboestepariok.wordpress.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

17.04.2022, 19:32
Můžu se zeptat kolik stojí netopýr, chtěl bych ho pro moji přítelkyni jsme spolu přesně 20 let, je to její oblíbené zvíře a ještě se chci zeptat jestli je to vůbec legální mít doma netopýra