Lhasa Apso

Lhasa Apso

Oficiální zkratka v ČR: LA
Výška v kohoutku: 25 cm
Hmotnost: 5-7 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 227
Využití: společník
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5274 zobrazení     0 komentářů

Podle Buddhova lva stylizovaný pes, který byl odpradávna chován v Tibetu v buddhistických klášterech a ve šlechtických rodinách. Na všechno cizí Lhasa apso zuřivě štěkal, odtud také získal tento pes svoje jméno lhasa apso (štěkající pes). Patřil mezi vysoce ceněné psy.

Dnes bývá Lhasa apso využíván nejčastěji jako doprovodný pes.

Charakterově je tento pes značně sebevědomý, svéhlavý, nezávislý a hrdý, podřizuje se jen a pouze svému chovateli. K cizím lidem je Lhasa apso nedůvěřivý, v rodině příchylný a jemný. Své osobnosti se nikdy nevzdává. Je pozorný, ostražitý a učenlivý. Jeho malá, ale robustní postava je v souladu s jeho drsnou domovinou. Atleticky stavěné tělo je předpokladem pro vytrvalost a obratnost.

Je to pes, který s oblibou všude doprovází svého pána, a přitom nikdy nevyrušuje. Pokud k němu budeme přistupovat laskavě a budeme ho důsledně vychovávat, bude z něj příjemný doprovodný pes. Lhasa apso je ideálním bytovým psem, který miluje dlouhé procházky a výlety do volné přírody. Je přizpůsobivý a bude spokojený i v domácnostech osamělých lidí, pokud se mu postarají o vhodné zaměstnání, aby netrpěl nudou. Jeho dlouhá srst vyžaduje od chovatele kvalitní péči. Poté pes prakticky nelíná.

Lhasa ApsoNázvy ve světě

Anglicky: Lhasa Apso

Foto: http://www.dailypuppy.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.