Bruselský grifonek

Griffon Bruxellois

Oficiální zkratka v ČR: BRG
Výška v kohoutku: 22-28 cm
Hmotnost: 3,5-6 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 80
Využití: společník
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6996 zobrazení     0 komentářů

Původem je Bruselský grifonek stájový pes, krysař a lovec myší, později oblíbený pes šlechtických sídel. Křížený s mopsem, King Charles španělem a s yorkšírským teriérem dospěl k dnešnímu vzhledu.

V dnešním využití je Bruselský grifonek malý strážný a doprovodný pes.

Povahově je Bruselský grifonek vyrovnaný, pozorný a hrdý pes, velmi závislý na chovateli. Je spolehlivým hlídacím psem, štěká jen slabě. K cizím lidem se chová obezřetně. Lze jej dobře chovat i ve větším počtu jedinců.

Je ideálním bytovým městským psem, který se dá snadno vychovávat. Bruselský grifonek až do pozdního věku miluje procházky, na kterých dovádí a hraje si. Je to přizpůsobivý a statný doprovodný pes, vhodný pro zaměstnané lidi, kteří by chtěli mít svého miláčka i v práci, a také pro ty, kteří hodně cestují a chtějí jej mít s sebou.

Bruselský grifonek je spokojený i v rodinném prostředí. Malý bruselský grifonek nalezne své místo kdekoliv a snaží se být všude tam, kde se něco děje. Jeho hrubá srst vyžaduje trimování, Potom je péče o srst minimální. Nedostatkem tohoto plemene je krátký čenich psa, který může být někdy příčinou dýchacích potíží. O čistotu nosu, ale i očí je proto třeba od chovatele intenzivní péče.

Bruselský grifonekNázvy ve světě

Anglicky: Griffon Bruxellois

Foto: http://www.dog101productions.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.