Coton de Tuléar

Coton de Tulear

Oficiální zkratka v ČR: CTU
Výška v kohoutku: 23-28 cm
Hmotnost: 3,5-6 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 283
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4261 zobrazení     0 komentářů

Coton de Tuléar se zřejmě odvozuje od bišonků, kteří se dostali na Madagaskar s námořníky. Koncem koloniálního období jej vzali Francouzi s sebou domů a šlechtili ho pak ve Francii právě pod názvem Coton de Tuléar. Na Madagaskaru tito psi zdivočeli a odchyty z volné přírody jsou ještě dodnes využívány k osvěžení krve.

Coton de Tuléar se využívá jako společenský pes.

Coton de Tuléar je veselý a vyrovnaný pes, který se k lidem i k cizím psům chová přátelsky. Je temperamentní a ke svému majiteli příchylný jako každý bišonek, je vždy šťastný a aktivní. Nikdy se nechová hekticky ani nejeví známky nervozity. Je to nekomplikovaný a ostražitý pes, který štěká jen mírně.

Coton de Tuléar je přizpůsobivým průvodcem, který je spokojený téměř v každé domácnosti, jak v temperamentní rodině, tak i v městské domácnosti. Poněvadž se rád učí, probíhá výchova tohoto plemene bez větších problémů. I když má v genech zbytky lovecké krve a zůstává náruživým lovcem myší, nikdy nevychází na vlastní pěst. Jeho typická srst bavlníkové povahy poměrně rychle plstnatí, a vyžaduje proto po chovateli každodenní pravidelnou péči. Intenzivní pěstování vyžaduje i jeho sestřižená srst. Pes tohoto plemene nelíná.

Coton de TuléarNázvy ve světě

Anglicky: Coton de Tulear

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.