Kaloň egyptský se vyznačuje velmi proměnlivým zbarvením, od tmavě hnědé nebo břidlicově šedé až po světlé s jemně kouřovou spodní stranou. Od ostatních letounů se liší kaloň egyptský osrstěným předloktím. Na rozdíl od ostatních kaloňů vydává tento druh vysoké pištivé zvuky a cvakání sloužící k echolokaci, kterou si hledá cestu v tmavých jeskyních.
Kaloň egyptský dorůstá v dospělosti délky těla 14-16 centimetrů, předloktí tohoto druhu měří 10 centimetrů. Hmotnost se u dospělého kaloně egyptského pohybuje od 80 až do 170 gramů.
Ve volné přírodě se kaloň egyptský vyskytuje v severní, západní a jihovýchodní Africe, rovněž v západní Asii. Žije především v pouštích, tropických lesích ale občas se ukáže i přímo ve městech.
Netopýři vytváří ultrazvukové vlny o kmitočtu od 14 000 do 100 000 hertzů a vypouští je z nosu nebo pootevřených úst. Frekvence vln je modulovaná. Každá vlna, kterou vypustí, začíná vysoko a končí o oktávu níž. Většina netopýrů je aktivní v noci nebo za soumraku. Oči většiny druhů jsou sice malé a špatně vyvinuté, ale netopýři s nimi nevidí. Mají schopnost tzv. utajené březosti - mají schopnost pozastavit vývoj plodu a odložit jeho porod i vývoj na příznivější období.
Komentáře ke zvířeti
Nepřihlášený uživatel
Nepřihlášený uživatel