Anglický špringršpaněl

English Springer Spaniel

Oficiální zkratka v ČR: ASS
Výška v kohoutku: 49-50 cm
Hmotnost: 22-25 kg
Délka života: 12-15 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 125
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7806 zobrazení     1 komentář

Anglický špringršpaněl je typický španěl; hodně se podobá původnímu středověkému ptačímu psu, který slídí po zvěři, vyhledává ji a aportuje ve spolupráci se sokolem. Anglický špringršpaněl je lovecký a doprovodný pes.

Charakterově je tento pes přátelský, bezstarostný, šarmantní a všestranný pes, nesmírně vitální a vhodný pro lov. Je mimořádně vodomilný, hlasitě běží po stopě a výborně slídí po zvěři v hustém lesním podrostu.

Tento zavalitý lovecký pes, překypující energií, vyžaduje laskavou a důslednou výchovu. Není to pes pro lidi, kteří nemají rádi tělesnou aktivitu, protože sám není žádný pecivál. Pokud si budeme přát, aby nás venku poslouchal a doma byl klidným přítelem, musíme mu poskytnout mnoho pohybu a postarat se mu o smysluplné zaměstnaní. Jestliže nebude Anglický špringršpaněl mít možnost zúčastňovat se lovu, musíme mu vymyslet takové náhradní zaměstnání, které by ho maximálně vytížilo. Jeho jemný čich jej totiž stále uvádí na loveckou stezku, na které se zajímá o každou objevenou stopu. Špringeři jsou výbornými stopaři, které využívá ve své práci jak policie, tak armáda. Jejich hladká a dlouhá srst nevyžaduje po chovateli tohoto plemene žádnou velkou péči.

Anglický špringršpanělNázvy ve světě

Anglicky: English Springer Spaniel

Foto: http://www.irishdogs.ie

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

09.02.2016, 15:56
Dobrý den,

sháním rodiče (majitele) vím jen, že pejsci se jmenovali Eliška a Arči (Archie?) Anglického špringeršpaněla Bobánka (majitel mu říkal Bohoušek), byl narozen 4.1.2007, než nám ho dovezli do České Lípy očkován byl v Písku u MCDr Gašpařík a MVDr Bicek a v Praze 6 u MVDr. Krále. Prosím, jestli Vás někdo nenapadne, nebo to samotnému majiteli není povědomé. Ať se ozve na číslo 603143084 nebo e-mail dencapolivka@seznam.cz Děkuji strašně moc, ztratili jsme kontakt ztrátou mobilu :-(