Curly coated retrívr

Curly Coated Retriever

Oficiální zkratka v ČR: CCR
Výška v kohoutku: 67 cm
Hmotnost: 28-35 kg
Délka života: 12 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 110
Využití: společník
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3699 zobrazení     0 komentářů

Původem je Curly coated retrívr příslušníkem plemene vodních psů, žijících na evropských pobřežních. Vyznačují se kadeřavou srstí, která zadržuje vzduchové bubliny, čímž chrání tyto psy před podchlazením a před zraněním při pronikání do trnitých křovin nebo rákosin s ostrými konturami listu. Poněvadž tento retrívr má dobře vyvinutý ochranný pud, byl využíván v boji proti pytlákům.

Curly coated retrívr je využíván jako aportující a doprovodný pes.

Charakterově je Curly coated retrívr inteligentní, povahově vyrovnaný a temperamentní pes, který je současně smělý, sebevědomý a nezávislý. K cizím lidem se chová zdrženlivě. Jinak je i ostrý a schopný se bránit. Curly coated retrívr je výborným plavcem.

Je to robustní, sebejistý, jen obtížně se podřizující pes, který vyžaduje důslednou, ale citlivou výchovu a jednoznačné vedení. Potom se stává spolehlivým, radostně spolupracujícím přítelem. Není to pes určený pro začátečníky ani pro domácí kanape. Vyžaduje smysluplné zaměstnání, buď v podobě loveckého výcviku s možností aportovat a dohledávat ulovenou zvěř, nebo ve funkci záchranného psa. Jeho hustá, kadeřavá srst vyžaduje pouze masáže pomocí prstů. Srst tohoto plemene nelíná.

Curly coated retrívrNázvy ve světě

Anglicky: Curly Coated Retriever

Foto: http://www.petguide.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.