Anglický setr

English Setter

Oficiální zkratka v ČR: AS
Výška v kohoutku: 61-68 cm
Hmotnost: 25-30 kg
Délka života: 14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 2
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6154 zobrazení     0 komentářů

Původem je Anglický setr potomek středověkých dlouhosrstých ptačích psů, křížených s pointerem. V 19. století bylo šlechtění, které prováděl sir Laverick, prosazováno jako moderní rasa. Anglický setr je v současné době v oblibě zejména v USA.

Co se týče dnešního využití, je Anglický setr využíván jako ohař pro lov pernaté zvěře; může být využíván i k jiným loveckým účelům.

Co se týče charakteru, je Anglický setr velmi přátelský, inteligentní, dobromyslný a zdrženlivý pes, který je i náruživým loveckým psem. V práci je velmi spolehlivý, loví prostorově a rychle s vysoko zdviženým nosem. Jakmile zvětří zvěř, signalizuje to lovci svým typickým vystavovacím postojem. Na povel svého pána se pohybuje dále kupředu, aby na vyplašeného ptáka mohl lovec vystřelit. Chov Pokud má anglický setr možnost uplatnit svou loveckou vášeň, stává se z něj i příjemný doprovodný pes. Lze jej sice s laskavou důsledností vychovávat, ale pokud s ním nebude chovatel vycházet na lov, bude při každé příležitosti odbíhat a lovit na vlastní pěst. Tento vysloveně sympatický anglický setr je velmi náročným a agilním psem, který je vhodný pouze pro sportovní lidi.

Jeho hladká a dlouhá srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene přiměřenou péči.

Anglický setrNázvy ve světě

Anglicky: English Setter

Foto: http://ourworldofdogs.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.