Pointer

Pudelpointer

Oficiální zkratka v ČR: PP
Výška v kohoutku: 55-68 cm
Hmotnost: 25-30 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 216
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2955 zobrazení     1 komentář

Jeho původ se odvozuje od španělských ohařů. Kultivován byl Pointer výlučně ve Velké Británii. Jde o ohaře, který významně přispěl k zušlechtění mnoha ras loveckých psů.

Pointer je čisté plemeno ohaře.

Co se týče charakteru, je Pointer přátelský a povahově vyrovnaný ušlechtilý pes. Vzhledem navozuje dojem silného, vytrvalého a rychlého psa, který je schopen neúnavně běžet za svým cílem po dlouhých trasách se zdviženým nosem.

Pointer je velice poslušný a milý pes, ale jakmile tohoto vášnivého lovce pustíme z vodítka, ihned odbíhá a ve velkých kruzích testuje terén tak dlouho, dokud něco neobjeví.

V tom případě okamžitě Pointer strne na místě. Na pokyn svého pána se pomalu posunuje dopředu a vyhání kořist před jeho flintu. Po výstřelu toto plemeno ihned vybíhá za kořistí. V některých zemích je tento typ lovu v otevřeném terénu možný jen výjimečné, takže pointer se může v této strategii lovu vyžívat již jen velmi sporadicky. Pointer je vycvičený lovecký pes sice poslouchá na slovo, ale jestliže nemá možnost započatou práci dokončit, dá se jen těžko odvolat. Z těchto důvodů je jeho funkce doprovodného psa velmi problematická. Jeho krátká srst vyžaduje po chovateli pouze občasnou minimální péči.

PointerNázvy ve světě

Anglicky: Pudelpointer

Foto: http://www.brit-petfood.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

25.01.2022, 10:08
as,moslposks,lpvclpdmdpjp.nlúln.pj´,ld,lljkddd