Barbet

Barbet

Oficiální zkratka v ČR: BAR
Výška v kohoutku: 50-58 cm
Hmotnost: 15-25 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VIII. - Retrívři, slidiči a vodní psi
Číslo standartu: 105
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
05.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4047 zobrazení     0 komentářů

Původem je Barbet farmářský pes, od středověku byl známý z pobřežních regionů Francie, který hlídal pasoucí se stáda skotu, strážil dům i selský dvůr a byl nepostradatelným pomocníkem při lovu divoké zvěře.

Co se týče využití, je Barbet pes určený pro lov vodního ptactva a doprovod lovce. Charakterově je Barbet vyrovnaný, majiteli velmi oddaný, společenský a přátelský pes. Je to smělý a náruživý lovecký pes milující vodu, který slídí, vyhledává a nadhání pernatou zvěř před flintu střelce a pak ji zdařile aportuje. Je vytrvalý a robustní a nebojí se vstoupit do ledové vody, prolézat hustými křovinami ani slídit v ostrých rákosových porostech.

Barbet je ochotný se podřizovat a úzce spolupracovat se svým majitelem, od kterého se nechá s přátelskou důsledností všestranně vychovávat. Tento pes se přizpůsobuje všem životním situacím a je i příjemným domácím psem. To vše pouze za předpokladu, že se mu poskytneme inteligentní zaměstnání a umožníme pohyb. Proto je vhodným psem pro majitele, kteří ho zapojí do kynologických sportovních aktivit. V neposlední řadě z něj můžeme vychovat i kvalitního terapeutického psa. Kadeřavá srst tohoto plemene nelíná a stříhá se v letním období.

BarbetNázvy ve světě

Anglický název: Barbet

Foto: http://barbetclubofamerica.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.