U vydry malé krátké drápky nepřesahují masité polštářky oploutvených tlapiček; to je u vyder neobvyklé. Stejně neobvyklé je, že nepovažuje za důležitou složku potravy ryby a široké zuby využívá k drcení měkkýšů. Tyto hravé a roztomilé vydry žijí ve dvanáctihlavých skupinách a dorozumívají se navzájem dotyky, pachy a rozmanitými zvuky.
Vydra malá dosahuje délky těla kolem 45 – 61 centimetrů, ocas je dlouhý dalších 25 – 35 centimetrů. Hmotnost se u dospělých jedinců pohybuje kolem 1-5 kilogramů.
Vydra malá obývá Indii, Malajsii a jihovýchodní Čínu; navštěvuje nejčastěji řeky, potoky, estuáry a mořské pobřeží.
Vydra malá je nejmenší druh vydry.
Vydra malá náleží do čeledi lasicovití. Mezi lasicovité patří malé až středně velké druhy šelem. Rozšíření jsou na celém světě kromě Austrálie a Madagaskaru. V naší republice se původně vyskytovalo devět druhů, norek evropský však byl vyhuben. Na některých lokalitách v Čechách a jižní Moravě lze nalézt zdivočelé populace norků amerických uniklé z farem kožešinových zvířat. Lasicovití se vyznačují protáhlým štíhlým tělem, mají kratší nohy, našlapují na celou plochu (ploskochodci) nebo na polovinu chodidla (poloploskochodci).
Komentáře ke zvířeti