Korthalsův grifon

French wire-haired Korthals Griffon

Oficiální zkratka v ČR: GA
Výška v kohoutku: 56-61 cm
Hmotnost: 23-27 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 107
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6356 zobrazení     0 komentářů

Původem je Korthalsův grifon hrubosrstý ohař, šlechtěný koncem 19. století v Německu Holanďanem E. K. Korthalsem jako čisté plemeno. Francouzský výraz griffon znamená hrubosrstý.

Co se týče dnešního využití je Korthalsův grifon všestranně využitelný ohař.

Charakterově je mírným a hrdým psem, silně vázaným na chovatele i na své teritorium. Je ostražitý a vždy připravený se bránit. Korthalsův grifon je i citlivý, inteligentní a přátelský. Mezi loveckými psy je to vyhlášený všeuměl, ovládající loveckou strategii od vystavování až po dohledávání zhaslé zvěře. Vyznačuje se také výborným čichem. Je to velmi sebevědomý pes a při práci u postřelené černé zvěře projevuje velkou opatrnost. Dohledanou černou zvěř ohlašuje pouze hlasitým štěkáním.

Jestliže tento ohař prochází loveckým výcvikem, je to láskyplný rodinný pes. Výchova má probíhat v příjemné atmosféře, má být důsledná a povzbuzovat sebevědomí psa. Protože je velmi chytrý a učenlivý, dovede rychle pochopit požadavky chovatele. Tvrdost, která někdy bývá pří výcviku obvyklá, ochotně se podřizující a snadno ovladatelný grifon nesnáší. Jeho hrubá srst, připomínající prasečí štětiny, vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

Korthalsův grifonNázvy ve světě

Anglicky: Griffon d'Arrét á Poil Dur, Francouzsky: Griffon d´arret ŕ poil dur Korthals

Foto: http://animal.discovery.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.