Původně se arni nazýval asijský vodní buvol nebo buvol indický a žil v bažinatých džunglích jižní a jihovýchodní Asie kolem velkých řek. Asi před 5 000 lety zdomácněl. V přírodě se dochovaly jen malé izolované skupiny, staří býci jsou samotáři. Stádo vede nejstarší zkušená kráva, samci se připojují jen v době říje od října do dubna. Buvoli se pasou na šťavnaté vodní vegetaci a přes den se válí v bahně.
Délky těla dosahuje arni 2,4-3 metry, délka ocasu je pak od 60 centimetrů až do jednoho metru, hmotnost kolísá v rozmezí 700-1 200 kilogramů.
Arni obývá ve volné přírodě Indii, Nepál, Thajsko, je zdomácnělí po celém světě; objevuje se v mokřadech. Buvoli arni se mnohdy pasou společně s domácími buvoly nebo se druží s buvoly zdivočelými, s nimiž se i kříží. Soužití divokých buvolů s domácími je však problematické, protože při něm dochází k narušováni genofondu arniů a rovněž k šíření chorob, jako je mor skotu, slintavka a kulhavka, které decimují populaci ohrožených arniů.
Arni má největší rohy mezi tury, bývají dlouhé až 2 m.
Říje buvolů arni probíhá v podstatě po celý rok, především v průběhu monzunového období. Kráva je březí 310-320 dní a rodí pouze jedno tele, dosahující po narození hmotnosti kolem 30 kg. Mládě se drží matky 18 měsíců a vodící krávy bývají velmi agresívní, mohou smrtelně zranit neopatrné lidi a útočí dokonce i na pracovní slony. Buvoli pohlavně dospívají ve třetím roce života a mohou se dožít 25-30 let.
Komentáře ke zvířeti