Malý münsterlandský ohař

Kleiner Münsterländer Vorstehhund

Oficiální zkratka v ČR: MMO
Výška v kohoutku: 52-54 cm
Hmotnost: 14,5-15,5 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 102
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9317 zobrazení     0 komentářů

Původ má Malý münsterlandský ohař v Münsterlandu odjakživa existoval pes křepelák, který vystavoval zvěř, byl spolehlivý na stopě a dobře aportoval. Začátkem 20. století bylo ze „zbytků" původních loveckých psů vyšlechtěno malé plemeno dlouhosrstého ohaře.

Malý münsterlandský ohař je všestranně využitelný pracovitý lovecký pes. Co se týče charakteru, je Malý münsterlandský ohař inteligentní, učenlivý, temperamentní a povahově vyrovnaný pes, který je i pozorný a přátelský. Má dobrou sociální vazbu na rodinu a kladný vztah k chovateli. Tento ohař dobře nadhání a vystavuje zvěř, slídí i aportuje. Je vodomilný a ostrý na škodnou.

Malý münsterlandský ohař se dá vycvičit i na barváře.

Malý münsterlandský ohař byl vždy rodinným psem farmářů, kteří si na něj zvykli jako na ostražitého a příjemného psa. Je ideální i pro myslivce, kteří hledají příjemného rodinného psa. Tento ohař vyžaduje důslednou výchovu a možnost uplatňovat své vrozené schopnosti loveckého psa. V žádném případě jej nesmíme chovat pouze jako doprovodného psa. Stal by se z něj časem velmi nespokojený pes. Tento svým zjevem velmi sympatický ohař bohužel bývá často nevhodné prokřížený. Jeho hladká a dlouhá srst vyžaduje pouze minimální péči.

Malý münsterlandský ohařNázvy ve světě

Anglicky: Small Munsterlander, Německy: Kleiner Münsterländer Vorstehhund

Foto: http://www.focus.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.