Výmarský ohař krátkosrstý

Weimaraner - Kurzhaar

Oficiální zkratka v ČR: VOK
Výška v kohoutku: 57-70 cm
Hmotnost: 30 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 99
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10099 zobrazení     1 komentář

Výmarský ohař krátkosrstý je potomek kolem roku 1800 šlechtěného duryňského loveckého psa. Čistě šlechtěný je výmarský ohař od roku 1878 a nejvíce se podobá původnímu německému ohaři. Je šlechtěný také ve vzácnější dlouhosrsté variantě.

Co se týče dnešního využití, je Výmarský ohař krátkosrstý všestranný pracovní lovecký pes. Charakter a chování Výmarský ohař je silný, temperamentní, příchylný, někdy prudký lovecký pes. Má skvělý čich, s jehož pomocí podává vynikající výkony při stopování, kdy pracuje jako barvář, nebo při vyhledáváni ztraceného úlovku. Je velmi ostrý jak na škodnou, tak na lovnou zvěř. Výmarský ohař krátkosrstý je vodomilný a spolehlivě vystavuje zvěř. Chová se teritoriálně. Je to i ostražitý a obranyschopný pes.

Tento krásný lovecký pes je v současné době oblíbeným doprovodným psem, který bezpodmínečně vyžaduje důslednou výchovu a sportovní zaměstnání. Je to vášnivý lovec, a proto Výmarský ohař krátkosrstý patří pouze do rukou zkušeného myslivce, který mu může poskytnout také odpovídající výcvik a možnost loveckého vyžití. Pokud mu to neumožníme, stává se z něj pes, který je problematický i pro začátečníky a pro pohodlné lidi. Krátká a výjimečně i dlouhá srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

Výmarský ohař krátkosrstýNázvy ve světě

Německy: Weimaraner

Foto: http://www.sabinemiddelhaufeshundundnatur.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

07.04.2022, 13:55
Výmský ohař potřebuje mnoho pohybu a proto se hodí pro sportovce
Je to silný pes který je nekonfliktní.