Pudlpointer

Pudelpointer

Oficiální zkratka v ČR: PP
Výška v kohoutku: 55-68 cm
Hmotnost: 25-30 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 216
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2995 zobrazení     0 komentářů

Plemeno Pudlpointer je výsledkem náhodného spáření mezi velkou formou hnědého pudla s fenou pointera. Vznikli tak lovecky výborní, chytří a přátelští potomci, kteří byli dále šlechtěni jako čisté plemeno. Mají kombinaci vlastností pointera, mj. jemný, na velkou vzdálenost reagující čich, orientační smysl a pevné vystavování zvěře, a vlastností pudla, například aportování včetně aportování z vody a schopnost vedení.

Pudlpointer je všestranný lovecký pes pro práce v polních a lesních revírech, ale i v honitbách s vodním ptactvem. Pudlpointer je klidná, umírněná a vyrovnaná osobnost. Vyznačuje se velkou vodomilností, učenlivostí a radostí z aportování. Je také spolehlivým a tvrdým barvářem.

Robustní Pudlpointer je velmi příjemným psem, který patří pouze do rukou myslivce. Vyžaduje účelnou výchovu a musí mu být poskytnuta možnost každodenně se vyžívat v lovecké práci. Pes prochází speciálním mysliveckým výcvikem a štěňata se dostávají pouze do rukou myslivců, pro nezkušené kynology se toto plemeno nehodí. Jeho srst nemá být příliš vlnatá a má jej chránit jak před povětrnostními vlivy, tak před zraněním. Jinak srst nevyžaduje po chovateli tohoto plemene velkou péči.

PudlpointerNázvy ve světě

Anglicky: Pudelpointer

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.