Německý ohař krátkosrstý

Deutscher Kurzhaariger Vorstehhund

Oficiální zkratka v ČR: KO
Výška v kohoutku: 58-66 cm
Hmotnost: 27-32 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 119
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7587 zobrazení     0 komentářů

Německý ohař krátkosrstý se odvozuje od italských a španělských předků těžkých ohařů. Jejich vlastnosti převzal a po zkřížení s nejrychlejším a elegantním pointerem vznikl pes přizpůsobený potřebám moderního lovu. Šlechtění čistého plemene probíhalo od roku 1897.

Dnes je Německý ohař krátkosrstý všestranně využitelný pracovní pes. Co se týče charakteru, je to kompaktní, vyrovnaný, spolehlivý a temperamentní pes, který není nervózní ani agresivní. Je to robustní všeuměl pro práci před výstřelem a po něm. Ve volné krajině a řídkém lese hledá Německý ohař krátkosrstý vytrvale a radostně lovenou kořist a také rád aportuje, jak na souši, tak i z vody. Výborně sleduje barvu a na škodnou je velmi ostrý.

Tento často nervní a někdy i příliš temperamentní pes patří pouze do rukou zkušeného myslivce, od kterého jedině se mu může dostat přiměřené výchovy a výcviku, stejně jako každodenního vyžití při lovecké práci. Německý ohař krátkosrstý je velmi rychlý a silný pes, který vyžaduje pohyb a smysluplné zaměstnání. Jde zejména o nacvičování práce na stopě, správného aportování apod. Při dobré výchově je Německý ohař krátkosrstý příjemným doprovodným psem, kterého si oblíbí i děti. Jeho krátká srst vyžaduje od chovatele tohoto plemene pouze minimální péči.

Německý ohař krátkosrstýNázvy ve světě

Anglicky: Deutscher Kurzhaariger Vorstehhund

Foto: http://1001dogs.ru

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.