Bígl

Beagle

Oficiální zkratka v ČR: BEA
Výška v kohoutku: 33-40 cm
Hmotnost: 8-14 kg
Délka života: 13 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 161
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
08.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7218 zobrazení     0 komentářů

Malí, bíglům podobní psi doprovázeli anglické krále na lovu již ve středověku.

Poněvadž Bígl je menší a pomalejší než velcí honící psi, je možné s ním jít na lov zajíců pěšky. Na stopě se ozývá Bígl hezkým, daleko slyšitelným hlubokým hlasem. Původně lovil ve smečkách. Jeho nekomplikovaná povaha z něj dělá ideálního laboratorního psa. Protože není agresivní, je oblíbený i jako pes do rodiny, k jejímž členům se chová láskyplné.

Beagle (čti bígl) je veselý pes, jehož nejdůležitějším posláním je lovit především zajíce. Stopu sleduje toto plemeno velice houževnatě a cílevědomě. Je nebojácný, bez jakéhokoliv náznaku útočnosti nebo sklíčenosti.

Je to náruživý, na člověku nezávislý lovec, který se nemíní podřizovat potřebám svého pána. Jeho úmyslem je především lovit. Jeho jemnému čichu neujde žádná stopa, kterou ihned začíná cíleně sledovat. Odvolat jej ze stopy je téměř nemožné. Bígl vyžaduje po svém pánovi velmi důslednou výchovu, mnoho trpělivosti a smysluplného zaměstnání, nejlépe v podobě různých vyhledávacích aktivit, jinak si jde svou cestou. Jako každý smečkový pes vyniká Beagle nadměrnou žravostí. Péče o srst těchto psů je pro chovatele poměrně snadná záležitost.

BíglNázvy ve světě

Anglicky: Beagle

Foto: http://de.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.