Bavorský barvář

Bayrischer Gebirgsschweisshund

Oficiální zkratka v ČR: BB
Výška v kohoutku: 44-50 cm
Hmotnost: 25-35 kg
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 217
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
08.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7358 zobrazení     0 komentářů

Od roku 1870 šlechtil baron Karg-Bebenburg z Bad Reichenhall lehčího barváře, přizpůsobeného mužnostem moderního mysliveckého sportu. Křížení probíhalo mezi hannoverským barvářem a červeným horským brakýřem. Bavorský barvář je specialista pro dohledávání postřelené zvěře a dokáže pracovat v nejtěžším terénu. Co se týče jeho charakteru, je Bavorský barvář klidný, vyrovnaný, svému pánovi oddaný pes, který se k cizím lidem chová se zdrženlivostí. Předností tohoto barváře je rozhodné, sebejisté a neohrožené chování i jeho snadné vedení.

Bavorský barvář není plachý ani agresivní a je považován za velmi citlivého psa. Většinou pracuje tento pes sám jen se svým panem a dokáže sledovat i vychladlou stopu.

Tento vysoce specializovaný lovecký pes se těší velké oblibě nejen proto, že se dá snadno vychovávat, ale i proto, že je to příjemný domácí společník. Malý hrubosrstý vendéeský baset je ideálním průvodcem myslivců, ale je i rodinným psem, Vždy je rád v kontaktu se všemi členy rodiny. V každém případě zůstává vášnivým lovcem. Jeho výcvik patří pouze do rukou zkušeného nimroda, se kterým se může plně vyžít. Krátká srst tohoto plemene vyžaduje po chovateli pouze minimální péči.

Bavorský barvářNázvy ve světě

Anglicky: Bavarian Mountain Scenthound

Foto: http://www.findix.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.