Australský pony

Původ: Austrálie
Kohoutková výška: 120-140 cm
Barvy: Bělouši, ryzáci, vraníci, hnědáci
Využití: Všestranné
velikost písma:  A A A
31.01.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2128 zobrazení     0 komentářů

Historie

Australský pony je potomkem koní dovezených do Austrálie, především z jižní Afriky a také z Indonésie. Později byl křížen s Welsh Mountain Pony, Hackney Pony, arabským koněm, shetlandským poníkem, highlandkým ponym a connemarou. Poté byli přišlechťováni arabskou krví a maďarskými koňmi. Plemenná kniha byla založena roku 1931.

Povaha

Tito poníci jsou dobromyslní, učenliví, snaživí. Se svou přátelskou povahou se hodí toto plemeno zejména k dětem. Australští pony jsou také inteligentní, ohniví a vnímaví

Konstituce

Hlava tohoto plemene je typická pro poníky, krk je ohnutý, vysoko nasazený. Hrudník je hluboký, záď mírně skloněná. Končetiny jsou krátké a pevné s dobrými klouby.

Většinou bývají bělouši nebo špinaví bělouši, mohou se vyskytnout i hnědáci, ryzáci nebo vraníci. V kohoutku mívají 120-140 centimetrů.

Využití

Australský pony je všestranné zvíře s dobrými chody. Vynikají v drezúře i parkúru. Jsou vhodní pro gymkhanu a pro další hry v sedle. Australští pony se mohou využít i ve vozatajství.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Text poskytl: http://plemena-koni.cyberserver.cz/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.