Australský pony

Původ: Austrálie
Kohoutková výška: 120-140 cm
Barvy: Bělouši, ryzáci, vraníci, hnědáci
Využití: Všestranné
velikost písma:  A A A
31.01.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3095 zobrazení     0 komentářů

Historie

Australský pony je potomkem koní dovezených do Austrálie, především z jižní Afriky a také z Indonésie. Později byl křížen s Welsh Mountain Pony, Hackney Pony, arabským koněm, shetlandským poníkem, highlandkým ponym a connemarou. Poté byli přišlechťováni arabskou krví a maďarskými koňmi. Plemenná kniha byla založena roku 1931.

Povaha

Tito poníci jsou dobromyslní, učenliví, snaživí. Se svou přátelskou povahou se hodí toto plemeno zejména k dětem. Australští pony jsou také inteligentní, ohniví a vnímaví

Konstituce

Hlava tohoto plemene je typická pro poníky, krk je ohnutý, vysoko nasazený. Hrudník je hluboký, záď mírně skloněná. Končetiny jsou krátké a pevné s dobrými klouby.

Většinou bývají bělouši nebo špinaví bělouši, mohou se vyskytnout i hnědáci, ryzáci nebo vraníci. V kohoutku mívají 120-140 centimetrů.

Využití

Australský pony je všestranné zvíře s dobrými chody. Vynikají v drezúře i parkúru. Jsou vhodní pro gymkhanu a pro další hry v sedle. Australští pony se mohou využít i ve vozatajství.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Text poskytl: http://plemena-koni.cyberserver.cz/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.