Baset

Basset Hound

Oficiální zkratka v ČR: BH
Výška v kohoutku: 30-36 cm
Hmotnost: 15-20 kg
Délka života: 13-15 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 163
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6053 zobrazení     0 komentářů

Dnešní Baset je původem potomek francouzských basetů, kteří byli v Anglii kříženi s bloodhoundem.

Původně byl nasazován v malých smečkách na lov zajíců v těžko přístupném terénu a hustém podrostu. Baset běží hlasitě po stopě, na které využívá svůj výborný čich. Je vytrvalý, ostražitý a při dohledávání se věrně drží stopy. Bohužel, jako módní pes má Baset přehnaně volnou kůži, je příliš těžký, obtloustlý, a proto pro lov jen málo vhodný. Je to baset s velkým a mohutným tělem na příliš krátkých končetinách.

Co se týče charakteru, má Baset mírnou povahu, není agresivní ani bojácný. Chová se ke svému okolí přátelsky, ale jako samostatný a cílevědomý lovec je i tvrdohlavý a sebevědomý.

Baset je vhodným psem pro lidi, kteří nevyvíjejí příliš aktivity a vyhovuje jim pes, kterému nebudou muset vymýšlet zaměstnání a ani od něj nebudou očekávat přílišnou poslušnost. Je to pes, který dělá vše jako zpomalený film. Musíme jej pověřovat různými vyhledávacími úkoly, popřípadě jinými pracemi. Baset vyžaduje po svém chovateli důslednou výchovu, ovšem stejně poslechne jen tehdy, je-li to v souladu s jeho zájmy. Péče o srst tohoto plemene je minimální, ale oči a uši se musí udržovat ve velké čistotě.

BasetNázvy ve světě

Anglicky: Basset Hound

Foto: http://adogbreeds.com/basset-hound/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.