Holub Brněnský voláč

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi voláči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
18.03.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3351 zobrazení     0 komentářů

Brněnský voláč je plemeno holuba chované pro okrasný chov a výstavy. Jedná se o nejznámnější a také nejrozšířenější plemeno vysokonohohého voláče. Brněnský voláč je chovaný téměř po celém světě.

Je nejmenším plemenem vysokonohého voláče, celková délka těla holuba se pohybuje kolem 37 centimetrů. Brněnský voláč je nápadný tělesnými tvary, protože je velice štíhlý se vzpřímeným postojem a dlouhými, rovnými a rovnoběžnými běháky. Vzdálenost mezi kolenním kloubem a koncem prostředního prstu činí zhruba 17 centimetrů. Běháky i prsty jsou zcela neopeřené. Holub našlapuje na špičky prstů.

U brněnského voláče se cení jeho jemná konstituce a co možná nejdrobnější a nejštíhlejší postava. Prodloužená linie končetin by měla procházet okem zvířete. Krk ptáka je dlouhý a poněkud nazad nesený, což vytváří prostor pro velké kulovité vole, to však musí být v dolní části podvázané, hruď je útlá a kýl hrudní kosti je viditelný. Křídla tohoto plemene jsou dlouhá, vysoko nasazená a ruční letky se nad ocasem kříží. Záda jsou jemná a ocas je poměrně dlouhý.

Hlavu, zobák, oko i obočnice se svými tvary neliší od holuba skalního a jejich barva odpovídá barvě opeření. Brněnský voláč se chová v celé škále barevných a kresebných rázů.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: http://www.klubbrnenskychvolacu.estranky.cz/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.