Gigant

Původ: USA
Plemenná skupina: Holubi tvaru
Hmotnost: Až 1150 g
velikost písma:  A A A
10.06.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4642 zobrazení     0 komentářů

Gigant je jedním ze známých amerických plemen, vzniklých na bázi holuba poštovního. Jeho původní šlechtění sledovalo pouze užitkové cíle, proto se choval i na farmách. Dnes se postupně stává plemenem výlučně výstavním. Spolu s poštovním holubem se na jeho vzniku podíleli také king, karnó, případně i někteří tzv. angličtí výstavní holubi.

První vzorník giganta byl v USA vydán v roce 1929. Po Evropě se tento holub rozšířil z Maďarska, kde se dodnes poměrně často chová. Jinde v Evropě se chová jen sporadicky.

Je to mohutný svalnatý holub (o hmotnosti kolem 850 g), pokud možno krátkých křídel a ocasu. Pro výstavní účely se jeho tělesné znaky hodnotí v tomto pořadí: tělesné tvary včetně velikosti a hmotnosti, hlava, zobák, opeření, křídla, ocas, nohy, oči, obočnice, ozobí a barva opeření.

Obrovitý poštovní holub, jak se gigantovi někdy také říká, se může vyskytovat ve všech barvách, kresbách a vzorcích známých u poštovních holubů. Často se však u něho vyskytují i některá vzácná zbarvení, způsobená novými mutacemi (indigo aj.).

GigantNázvy ve světě

Anglicky: Giant Homer, Německy: Giant Homer

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.