Tyrolský honič

Tyroler Bracke

Oficiální zkratka v ČR: TH
Výška v kohoutku: 44-50 cm
Hmotnost: neuvádí se
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 68
Využití: společník
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5565 zobrazení     1 komentář

Původem je Tyrolský honič potomek původních keltských honičů, který je rozšířen po celém alpském regionu. Je výborným stopařem a slídičem. Šlechtění čistého plemene bylo zahájeno kolem roku 1870 v Tyrolsku.

Tyrolský honič je ideální, nenáročný a robustní pracovní pes pro lov v hustě zalesněném a horském terénu, a to i v extrémním počasí. Tyrolský honič je nasazován na stopu individuálně jako hlasitý slídič pří lovu zajíců a lišek a po nástřelu jako barvář při dohledávání jakékoliv lovné zvěře. Tyrolský honič je mezi barváři mistrem, zejména pro dohledávání v nepřehledném vysokohorském terénu.

Je to charakterní a náruživý lovec s jemným čichem, který samostatně a vytrvale vystavuje a loví zvěř, které jde hlasitě a odhodlaně po stopě. Má i výborně vyvinutý orientační smysl.

Je to vášnivý lovec, který patří jen do rukou zkušeného myslivce, nikoliv začátečníka v oblasti kynologie- Tyrolský honič vyžaduje důslednou výchovu a speciální výcvik lovecké strategie. Poté se i ochotně podřizuje, a pokud je odborně myslivecky veden, stává se z něj dokonce i příjemný doprovodný pes, který může pobývat v rodině myslivce. Jeho hrubá a silná srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

Tyrolský honičNázvy ve světě

Anglicky: Tyrolean Hound, Německy: Tiroler Bracke

Foto: http://www.vjagd.at

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

15.01.2017, 18:15
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda nemáte pejska tamilského honice v chovu (shanim štěně k loveckym účelům ). Děkuji a sem s pozdravem Roub