Rakouský krátkosrstý honič

Brandlbracke

Oficiální zkratka v ČR: RKH
Výška v kohoutku: 50-56 cm
Hmotnost: 20-25 kg
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 63
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5345 zobrazení     0 komentářů

Rakouský krátkosrstý honič je potomek původních keltských ohařů. Prastará forma loveckého psa, který již ve středověku doprovázel na lovu krále. Německý název znamená v překladu (čtyřoký) proto, že má v nadočnicové krajině dvě žlutá znamení v podobě očních skvrn, údajně chránící před zlými duchy.

Rakouský krátkosrstý honič je pes s velmi jemným čichem. Hodí se jako výborný slídič při prohledávání málo přístupných oblastí ve vysokých horách. V nížinném terénu je využíván jako stopař a barvář. Loví samostatně. Psi tohoto plemene jsou přátelští a klidní tvorové, kteří i hlasitě, odhodlaně a jistě běží po stopě zvěře.

Rakouský krátkosrstý honič je vášnivý lovec, podřizuje se a dá se i vést. Poněvadž se dobře přizpůsobuje moderním loveckým poměrům, těší se mezi lovci velké oblibě. Pokud je veden lovecky správně, je tento honič přátelským, příchylným a klidným doprovodným i rodinným psem, kterého může rodina brát všude s sebou.

Z těchto důvodů je nejen loveckým psem pro profesionální lovce, ale i vhodným psem pro příležitostné myslivce, v jejichž rodinách bude pes rád pobývat. Je to statný a velmi vytrvalý honič, jehož krátká srst vyžaduje od majitelů pouze občasnou minimální péči.

Rakouský krátkosrstý honičNázvy ve světě

Anglicky: Austrian Black and Tan Hound, Německy: Brandlbracke – Vieräugl

Foto: http://www.sabinemiddelhaufeshundundnatur.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.