Vydrař

Otterhound

Oficiální zkratka v ČR: OTT
Výška v kohoutku: 61-69 cm
Hmotnost: 30-55 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 294
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3816 zobrazení     0 komentářů

V Anglii byl lov vyder v minulosti velmi oblíbený. Jeho důvodem byla jednak ochrana rybí osádky rybníků, jednak kvalitní kožešina vyder a navíc byl i kratochvilnou zábavou. Při lovu byli využíváni drsnosrstí a robustní stopařští psi, kteří, uneseni loveckou vášní, se dokázali po celé hodiny prohánět ve vodě a vyhledávat vydry. Přitom se orientovali nejen čichem, ale i podle vzduchových bublin unikajících k hladině.

Co se týče dnešního využití, je Vydrař vodomilný lovecký pes s výborným čichem, který se ještě vzácné chová ve smečkách. Je schopný honit i na pevné zemi. Vydrař je přátelský, vyrovnaný, velmi sebevědomý a svéhlavý pes.

Vydrař sice může být příjemným rodinným psem, avšak měl by mít pevnou výchovu a možnost dostatečného fyzického vyžití, nejlépe loveckého. Vydrař má v sobě zakotvené silné lovecké pudy a je schopen jít si za svým cílem s nenapodobitelnou tvrdohlavostí a energií. Je hodně učenlivý, jen nerad se však podrobuje příkazům svého pána. Naštěstí není toto plemeno agresivní ani k cizím lidem, ani k cizím psům. Dovede zaútočit, ale není to klasický hlídací a ochranný pes. Nezvané hosty odrazuje již svým zjevem. Jeho hustou drsnou srst je třeba čas od času vykartáčovat.

VydrařNázvy ve světě

Anglicky: Otterhound

Foto: http://www.freewebs.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.