Lakenfeldky

Původ: Německo
Hmotnost: 1,5-2,2 kg dle pohlaví
Roční snáška: 130-160 ks
Inkubační doba: 21 dnů
Zkratka plemene: LK
velikost písma:  A A A
16.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7440 zobrazení     0 komentářů

Lakenfeldky jsou původní, velmi staré krajové plemeno slepic, zušlechtěné pro podmínky extenzivních chovů. Barva kůže je u těchto slepic bílá. Snáška se pohybuje v rozmezí mezi 130-160 kusy vajec, které mají bílou skořápku. Minimální hmotnost násadových vajec je 50 gramů. Kvokavost je nežádoucím jevem.

Dospělý kohout dosahuje hmotnosti těla 1,8-2,2 kilogramu, slepice váží 1,5-1,9 kilogramu. Kohouty kroužkujeme průměrem kroužku 16 milimetrů, slepice 15 milimetrů.

Lakenfeldka je slepice lehkého typu, menšího tělesného rámce, s protáhlým trupem, delším ocasem, s listovým hřebenem a bohatým opeřením. Chová se v jediném rázu, obě pohlaví mají shodné velice kontrastní černobílé zbarvení.

Hlavu mají lakenfeldky středně velkou a poněkud delší. Zobák tohoto plemene je krátký a přiměřeně silný, lehce zahnutý, modrošedý. Hřeben bývá listový, středně velký, jemné tkáně, s mělce řezanými zuby a odstávajícím praporkem. Laloky pod zobákem jsou středně velké, téměř kulaté a jemné. Oči bývají velké a červenohnědé. Ocas je dlouh, široce nasazený pod úhlem asi 40, plynule vycházející z linie sedla, dosti rozevřený, s dlouhými srpy. Běháky má lakenfeldka středně dlouhé, jemnější, břidlicově modré.

LakenfeldkyNázvy ve světě

Anglicky: Lakenfelder, Německy: Lakenfelder, Francouzsky: Lakenfelder, Slovensky: Lakenfeldky

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.