Francouzský bílo-oranžový honič

Francais Blanc et Orange

Oficiální zkratka v ČR: FBH
Výška v kohoutku: 62-74 cm
Hmotnost: 34-35 kg
Délka života: 10-12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 316
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2702 zobrazení     0 komentářů

Francouzský bílo-oranžový honič je potomek starých francouzských plemen honičů. Dnes je využíván jako smečkový pes pro hon na lišku, černou zvěř, jeleny a srnce.

Francouzský bílo-oranžový honič má silně sociální chování, soustředěné na život ve velké smečce a ke kolektivnímu lovu. Poněvadž při štvaní zvěře nerespektují tito psy hranice revírů, mají geneticky zafixované jen slabé teritoriální chování. Nejsou proto ani vhodnými strážnými a ochrannými psy. Důležitá je jejich schopnost Stínit se vhodně zařadit a podřídit se ve smečce a vhodným způsobem kooperovat s lovcem na dosažení společného loveckého cíle. Jsou to vysloveně statní psi.

Jako honiči nejsou vhodnými doprovodnými psy. Mají silně vyvinutý lovecký pud, vynikající čich a atletickou postavu. Díky těmto přednostem jsou vytrvalí, po celý den dokážou neúnavně běhat a za0 štvanou zvěří dokážou uběhnout mnoho kilometrů. Pokud budeme francouzského bílo-oranžového honiče chovat jednotlivě, můžeme z něj vychovat přátelského rodinného psa, který se ovšem nikdy nevzdá své lovecké vášně. Tu je třeba alespoň částečné ukojit vhodným náhradním zaměstnáním. Krátká a hrubá srst tohoto plemene vyžaduje pouze minimální péči.

Francouzský bílo-oranžový honičNázvy ve světě

Anglicky: French White and Orange Hound

Foto: http://arcadenoe.sapo.pt

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.