Jezevčík hladkosrstý králičí

148 JTK Dachshund Zwerg/Kaninchen Kurzhaar

Obvod hrudníku: 30 cm
Hmotnost: 3,5-4 kg
Délka života: 14-17 let
FCI: IV. - Jezevčíci
Číslo standardu: 148
Využití: Společník, myslivost
velikost písma:  A A A
30.01.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4443 zobrazení     0 komentářů

Jezevčík hladkosrstý králičí je nejmenším ze všech jezevčíků. Žádný standard sice neuvádí požadovanou výšku a hmotnost, ale obecně by nemělo toto plemeno vážit víc než čtyři kilogramy a obvod hrudníku přesahovat 30 centimetrů.

Jeho využití spočívá především v myslivosti, kde je dobrým lovcem zvěře žijící v norách. V současné době jde především o lišky a jezevce, též se využívá k lovu divokých králíků. Mimo myslivost je vhodný také do bytu jako domácí mazlíček. Má rád, když se mu někdo věnuje a hraje si s ním. Jezevčík hladkosrstý králičí je silně fixován na členy rodiny, ve které žije, brání ji, ale k cizím lidem je nedůvěřivý a při návštěvě člověka, kterého nezná, je třeba věnovat chvilku na seznámení.

Barva

Hnědá, červená (možnost příměsi černé), černá s hnědým pálením, barva divočáka, červenožlutá, žlutá (možnost příměsi černé), tygrovaná, čokoládová aj.

FCI zařazení

Jezevčík je jediné plemeno, kterému se dostalo té pocty mít svou vlastní skupinu FCI. Plemena psů jsou mezinárodní kynologickou organizací – FCI rozdělena (podle využití, příbuznosti a dalších jiných faktorů) do deseti skupin. Všechna plemena jezevčíka jsou zařazena do skupiny č. IV, která je vyhrazena pouze a jenom jezevčíkům.

Jezevčík hladkosrstý králičíNázvy ve světě

Slovensky: Jazvečík

Foto: http://cs.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.