Kanaáský pes

Canaan dog

Oficiální zkratka v ČR: CA
Výška v kohoutku: 50-60 cm
Hmotnost: 18-25 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 273
Využití: služební
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3562 zobrazení     0 komentářů

Izraelský párijský pes, před druhou světovou válkou kultivovaný profesorem Menzelem jako rasa. Je to ochránce stád kočovných beduínů žijících na okraji lidské společnosti. Dnes se Kanaáský pes využívá jako strážný a ochranný pes.

Toto plemeno je všestranné, velmi inteligentní, učenlivé, živé a rychle reagující. Kanaáský pes, který se k cizím lidem chová velmi nedůvěřivé. Je obranyschopný a ostražitý, extrémně teritoriální, k cizím psům ve svém revíru nesnášenlivý. V cizím prostředí se necítí dobře a často se chová velmi plaše. Přizpůsobování kanaánského psa modernímu životnímu prostředí i jeho socializace musí probíhat již od období štěněte.

Toto plemeno není vhodné pro začátečníky ani pro pasivní lidi. Kanaánský pes potřebuje citlivou, ale důslednou výchovu, jasné vedení a dostatek smysluplného zaměstnání.

Při dobrém zacházení se z něj stává všestranný pes, vhodný i pro nejrůznější kynologické sportovní aktivity. Opakované zadání téhož úkolu ho brzy nudí. Je to robustní pes se silným sklonem k dominanci. Z těchto důvodů je vhodné jej chovat pouze jednotlivě. Kanaáský pes miluje pohyb ve volné přírodě, klidně i za každého počasí. Péče o srst je snadná; pes silně líná.

Kanaáský pesNázvy ve světě

Anglicky: Canaan dog

Foto: http://www.akc.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.