Faraónský pes

Pharaoh Hound

Oficiální zkratka v ČR: FC
Výška v kohoutku: 56-63 cm
Hmotnost: neuvádí se
Délka života: 12-14 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 248
Využití: lovecký
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7427 zobrazení     0 komentářů

Faraónský pes je patrně potomek malého vlka, dovezený Féničany z Arabského poloostrova na ostrov Malta. Je to typický mediteránní lovecký pes, při lovu spoléhá na své vytříbené smysly, jak na oči, tak na svůj čich. Sluch potom využívá pouze při práci na krátkou vzdálenost.

Faraónský pes je hodně inteligentní, příchylný a rád si hraje se svým pánem. Je ostražitý a hodně silně štěká. K cizím lidem se naopak chová velmi zdrženliví, je to nezávislý, občas ale svévolný pes.

Faraónský pes byl již v dávnověku považován za doprovodného psa, který byl vyšlechtěn pro potřeby lovu. Je ušlechtilým, okouzlujícím průvodcem, který nikdy nezapomíná na svůj dávný původ. Při vhodné výchově umí sice být poslušným rodinným psem, ale jakmile se dostane do volné přírody, ihned se všemi smysly dokáže soustředit se na lov. Poskytnout mu přiměřený pohyb a duševní pohodu, což nutně vyžaduje, není vždy pro majitele tohoto plemene zrovna jednoduché. Ideální je proto velký a dobře oplocený pozemek, na kterém se může vydovádět hned několik těchto psů. Při dostatečné pohybové aktivitě je to příjemný bytový pes. Při nedostatku pohybu ovšem rychle přibírá na váze. Péče o jeho krátkou srst je pouze minimální.

Faraónský pesNázvy ve světě

Anglicky: Pharaoh Hound

Foto: http://www.dogwallpapers.net

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.