Japonský špic

Nihon Supittsu

Oficiální zkratka v ČR: JSP
Výška v kohoutku: 30-38 cm
Hmotnost: neuvádí se kg
Délka života: 12 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 262
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3204 zobrazení     0 komentářů

Původ Japonský špic se podle standardu odvozuje od bílého německého velkého špice, který se v Japonsku objevil až po roce 1920. Teprve později následovaly importy ze Severní Ameriky, Austrálie a Číny.

Dnes je využíván Japonský špic jako rodinný doprovodný pes.

Tento špic je chytrý, veselý a čilý pes, který „nesmí dělat žádný rámus“, tzn., že záměrem šlechtění bylo mimo jiné potlačit jeho vytrvalé a úporné štěkání. Japonský špic je příjemný, sociálně únosný, ale i ostražitý domácí přítel. K cizím lidem se chová tento pes přátelsky až zdrženlivě; není nervózní ani plachý.

Japonský špic je příjemný, pohyblivý, přátelský a neustále dobře naladěný špic, který se dokáže přizpůsobit všem životním situacím, je spokojený jak v temperamentní rodině, tak na venkově nebo i u starších lidí v městském bytě. Podmínkou je, že s ním bude někdo podnikat vycházky. Japonský špic je živé, ale ne extrémně temperamentní plemeno. Miluje zaměstnání, vyžaduje po svém pánovi pozornost, ale nereflektuje na kynologické sportovní aktivity. Dá se snadno vychovávat a je poměrně příchylný. Je to nekomplikovaný bytový pes, který udělá radost i začátečníkům. Jeho dlouhá srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene pravidelnou péčí.

Japonský špicNázvy ve světě

Anglicky: Japanese Spitz

Foto: http://en.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.