Holub Altenburský bublák

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi barevní
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
08.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1983 zobrazení     0 komentářů

Holub plemene altenburský bublák je zařazen do plemenné skupiny holubi barevní, podskupina bubláci. Jeho původ je v Německu, zejména v Sasku a Durynsku, kolem Altenburgu. Altenburský bublák je velmi silný polní holub, téměř vodorovného držení těla, hladkonohý, velmi dobře bublající.

Posuzování

  • Celkový dojem
  • Tvar a držení těla
  • Hlava
  • Oči
  • Barva a kresba

Hlavu má altenburský bublák vysokou se širokým čelem, nejvyšší bod hlavy je před očima, má klenuté temeno a dozadu spadající týl. Obočnice jsou úzké a podle barvy opeření světlé, až tmavé. Zobák tohoto plemene je středně dlouhý, tmavý až černý u tmavých rázů, světlý u světle zbarvených

Křídla má altenburský bublák mírně delší a kryjí dobře záda. Ocas je mírně delší, se širokými pery a dobře složený. Opeření nebývá příliš pevně přilehlé k tělu. Končetiny jsou středně dlouhé, neopeřené. Drápky odpovídají barvě opeření.

Krk je mírně delší, hrdlo dobře vykrojené. Záda jsou mezi rameny široká, jen mírně spadající. Postavou se jedná o silnějšího polního holuba, s téměř vodorovně neseným tělem a širokou hrudí, zaoblenou a vystouplou.

Všechny barevné rázy tohoto plemene jsou čisté, intenzivní s leskem. Vyskytuje se několik desítek barevných rázů tohoto plemene.

Holub Altenburský bublákNázvy ve světě

Anglicky: Altenburg Trumpeter, Německy: Altenburger Trommeltaube, Francouzsky: Tambour d´Altenbourg
Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: jugendseite-westfalen.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.