Holub Budapešťský krátkozobý rejdič

Původ: Budapešť
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2913 zobrazení     0 komentářů

Budapešťský krátkozobý rejdič he zařazen v seznamu plemen do skupiny rejdiči, ve které je zapsán pod číslem 844. Jak již napovídá název tohoto plemene, bylo vyšlechtěno v Budapešti.

Budapešťský krátkozobý rejdič má hlavu se širokým a strmým čelem. Šířka čela a délka hlavy jsou stejné. Zadní část hlavy bývá užší, nad temenem vyčnívající a vzadu prudce spadající. Linie temena spadá k nižšímu, ve středu propadlému čelu. Výrazně vyklenuté oční hrbolky z něj paralelně vystupují.

Oči má toto plemeno velké, vystouplé, s velkou zornicí, duhovka šedomodrá, jemně tečkovaná, u sedlatých tmavá. Obočnice jsou široké, hladké a napjaté. Křídla má toto plemeno štíhlá ale ne příliš dlouhá, jsou dobře složená a leží na ocasu. Končetiny má budapešťský krátkozobý rejdič středně vysoké, nezapeřené. Vyznačuje se poměrně dlouhým krkem. Hruď není příliš široká, je zaoblená a vypjatá. Záda jsou pak úzká, zaoblená a mírně spadající.

V chovech se vyskytuje ve spoustě barevných rázech, například jsou jednobarevní bílí, černí, hnědí, červení, žlutí, modří černopruzí a kapratí. Mezi nejčastější vady tohoto plemene patří hrubé tělo, hlava bez typických znaků, nepravidelné oční hrbolky, silně prokrvené oko, úzké nebo červené obočnice u čápků, mramorovaných a budínských modrých, delší, tenčí, nebo klopený zobák, krátký, silný krk, svěšená křídla, nízký postoj, dlouhé peří.

Kroužkujeme průměrem kroužku 7 milimetrů.

Holub Budapešťský krátkozobý rejdičNázvy ve světě

Anglicky: Budapest Short, Německy: Budapester Kurze, Francouzsky: Culbutant de Budapest

Foto: www.pakhomers.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.