Holub Komárenský rejdič

Původ: Komárno
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2584 zobrazení     0 komentářů

Komárenský rejdič je zařazen do plemenné skupiny rejdiči, ve které je zapsán pod číslem 857. Původ tohoto plemene sahá do města Komárno, kde byl vyšlechtěn z plemen pocházejících z Orientu. Hlavu má komárenský rejdič poměrně velkou, zaoblenou a mírně protáhlou. Čelo je vysoké a široké, v dolní části svislé, se zobákem tvoří nepřerušenou linii.

Oči má komárenský rejdič velké a výrazné, u bílých a sedlatých vikvové, u ostatních perlové. Obočnice jsou červené, dvoukruhové. Zobák tohoto holuba je silný, klínovitý, široce nasazený, tupý, rovný a uzavřeny. Jeho délka se pohybuje od 5 do 12 mm. Nasazený je tak, aby s čelem tvořil nepřerušenou linii. Ozobí má komárenský rejdič malé, hladké, s popraškem. Křídla jsou přilehlá k tělu, volně spočívají na ocasu. Ocas bývá kratší, dobře složený. Končetiny jsou kratší, neopeřené, drápky světlé. Postoj tohoto plemene je nižší, krk krátký, silný, hrdlo dobře vykrojené. Postava je širší v hrudi, jemná a elegantní, přitom působí zavalitým dojmem. Záda jsou mírně spadající.

Mezi nejčastější vady tohoto plemene náleží drobná, úzká, hranatá, nebo naopak kulatá hlava, slabý, delší, nesprávně nasazený zobák, netvořící s čelem nepřerušovanou linii. Dále deformovaný zobák, chybějící růžice, úzká a dlouhá postava, nežádoucí barva očí, velké nedostatky kresby a barvy.

Komárenský rejdič se kroužkuje kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Holub Komárenský rejdičNázvy ve světě

Anglicky: Komorn Tumbler, Německy: Komorner Tummler, Francouzsky: Culbutant de Komorn

Foto: pigeontype.persianblog.ir

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.