Holub Košický rejdič

Původ: Košice
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1815 zobrazení     0 komentářů

Košický rejdič je zařazen v seznamu plemen do skupiny rejdiči, kde je zapsán pod číslem 931. Jak již napovídá název tohoto plemene, je původem ze Slovenska, města Košice a navazuje na válivé rejdiče komárenské a sedmihradské.

Hlavu má košický rejdič nízce klenutou, mírně protáhlou, čelo se zobákem tvoří nerušenou obrysovou linii až do záhlaví, má nevelkou chocholku, která je mírně přilehlá k hlavě a nepřesahuje horní linii hlavy, ukončená malými nevýraznými růžicemi. Oči jsou perlové, obočnice živě červené, úzké, jemné, hladké. Zobák je zbarven světle a bývá dlouhý 12-14 mm. Ozobí má košický rejdič jemné, hladké, s popraškem.

Křídla jsou přilehlá k tělu, volně spočívají na ocasu. Ocas je zpravidla kratší, dobře složený. Opeření je krátké, širší, dobře přilehlé. Končetiny jsou kratší, neopeřené, drápky jsou zbarveny světle. Krk tohoto plemene je široce nasazený, k hlavě zúžený, kolmo nesený, hrdlo dobře vykrojené. Postava je středně dlouhá, širší v hrudi, záda v mírném sklonu.

V chovech se košický rejdič vyskytuje buď jednobarevný (bílý, žlutý, červený, černý, modrý), nebo pruhový (modří, černopruzí, stříbřití tmavopruzí), rovněž kapratý (modrý), nebo sedlatí (žlutí, červení, černí, modří, stříbřití, stříbrní), či stříkaní (žlutí, červení, černí, modří).

Toto plemeno holuba se kroužkuje kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Holub Košický rejdičNázvy ve světě

Anglicky: Kosice Roller, Německy: Kaschauer Roller, Francouzsky: Rouleur de Kosice

Foto: harepigeonlove.wordpress.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.