Akita-inu

Akita

Oficiální zkratka v ČR: AI
Výška v kohoutku: 61-67 cm
Hmotnost: 35-50 kg
Délka života: 12 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 255
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     10068 zobrazení     1 komentář

Pes Akita-inu byl využívaný původně k lovu medvědů byl až do roku 1903 křížen s anglickým mastifem a japonským plemenem tosa pro psí zápasy. Později byl křížen i s německým ovčákem. Rekonstrukce původního plemene a jeho čisté šlechtění proběhlo po 2. světové válce. V dnešní době se Akita-inu využívá jako doprovodný pes.

Co se týče charakteru, je toto plemeno velice inteligentní, klidný, robustní a živý pes s dobře vyvinutým loveckým a ochranným pudem. Je velmi teritoriální, k cizím psům nesnášenlivý, k cizím lidem nepřístupný a nedůvěřivý. Má silně vyvinutý smysl pro dominantní chování a není ochotný se podřizovat. Celkově lze jeho chování charakterizovat spíše jako ignorantně dominantní než agresivní.

Není to pes pro začátečníky, ale ani pro každého běžného chovatele! Akita inu bezpodmínečně vyžaduje vztah s rodinou a časné seznamování s cizími lidmi, jinými psy i okolím. Výchova tohoto psa vyžaduje také důslednost a velkou dávku pochopení při navazování kontaktu s ním. Akita inu se podřizuje pouze jednoznačnému vedení. Poněvadž se nikdy nevzdá své osobnosti, je třeba se smířit s tím, že nikdy nebude poslouchat na slovo. Péče o jeho srst je pouze minimální; ovšem poměrně silně líná.

Akita-inuNázvy ve světě

Anglicky: Akita Inu

Foto: http://www.wallpaperswala.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

25.05.2015, 12:59
ked budem s týmto krmiiť http://propet.sk/ako-krmit-akita-inu moju pol ročnu sučku. bude to ok však?