Holub Jihoněmecký barevnohlávek

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi barevní
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1182 zobrazení     0 komentářů

Jihoněmecký barevnohlávek je zařazen do plemenné skupiny holubi barevní, kde je zapsán pod číslem 439. Původ tohoto plemene sahá do Německa, především Württemberg. Hlava tohoto plemene je poměrně široká s klenutým čelem a volnou, výše posazenou lasturovitou chocholkou s oboustrannými růžicemi. Oči jsou tmavé, obočnice úzké pokud možno nenápadné, odpovídající barvě opeření. Zobák je středně dlouhý, u černých a modrých mutací je zbarven černě, u červených a žlutých mutací je barva zobáku světlá. U červených ptáků se mírně nečistý zobák připouští. Ozobí je hladké, s bílým pudrem.

Křídla má jihoněmecký barevnohlávek dlouhá, dobře uzavřená, záda dobře kryjící. Ocas je dlouhý, dobře složený. Končetiny tohoto holuba jsou krátké, neopeřené. Postavou je spíše silnější, tzv. polní holub, se širokou a dobře zaoblenou hrudí, záda mezi rameny jsou široká, mírně spadající.

Mezi hlavní vady tohoto plemene patří slabé tělo, stonky na nohou, úzká nebo křivá chocholka, chybějící růžice, silně nečistý zobák u červených a žlutých mutací. Nežádoucí je rovněž barevné peří v chocholce nebo záhlaví, nepřesný zákres ocasu.

Jihoněmecký barevnohlávek je kroužkován kroužkem o průměru 8 milimetrů.

Holub Jihoněmecký barevnohlávekNázvy ve světě

Anglicky: South German Moorhead, Německy: Suddeutscher Mohrenkopf, Francouzsky: Tete de maure du lÁllemagne

Foto: www.mayer-eugen.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.