Holub Italský racek

Původ: Itálie
Plemenná skupina: Rackové
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2029 zobrazení     0 komentářů

Holub plemene italský racek je zařazen do plemenné skupiny rackové. V této skupině je zapsán pod číslem 706. Plemeno je známé již po staletí, vyšlechtěno bylo v Itálii v Reggianino.

Plemenné znaky – malý graciózní holub s vodorovným držením těla, na více než středně vysokých nohou.

Posuzování – celkový dojem, postava a postoj, hlava a zobák, opeření, barva očí a zobáku. Hlava plemene italský racek je krátká a široká, temeno ploché, tímto je čelo a záhlaví hranaté. Čelo mírně strmě vystupující. Oči má holub velké, živé, zbarveny oranžově. U bílých mutací jsou tmavé, u strak oranžové, nebo tmavé. Obočnice tohoto plemene jsou zřetelné, přiměřené šířky, odpovídající barvě opeření. Zobák má italský racek kratší střední, široce nasazený, mírně dolů směřující, s čelem tvoří tupý úhel, barva zobáku odpovídá barvě opeření. Končetiny tohoto plemene nejsou opeřeny, jsou delší, vypnuté, bérce zřetelné. V afektu stojí na špičkách prstů. Barva drápků odpovídá zobáku. Italský racek má širokou zaoblenou hruď, mírně dopředu vystupující. Záda jsou široká a plochá.

Mezi nejčastější vady tohoto plemene náleží dlouhé tělo, spadající držení těla, nízký postoj, zaoblená hlava, ploché čelo, dlouhý, slabý nebo velmi slabý zobák, chybějící úhel zobáku u čela, krátký krk, chybějící náprsenka, hrubé nedostatky barvy a kresby.

Italské racky kroužkujeme průměrem kroužku 7 milimetrů.

Holub Italský racekNázvy ve světě

Anglicky: Italien Owl, Německy: Italienisches Movchen, Francouzsky: Cravaté Italien

Foto: casa.forumpro.fr

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.