Holub Jágerský rejdič

Původ: Maďarsko
Plemenná skupina: Rejdiči
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1283 zobrazení     0 komentářů

Jágerský rejdič je zařazen do plemenné skupiny rejdiči, kde je zapsán pod číslem 860. Původem pochází toto plemeno z města Eger, v pohoří Mátra v Maďarsku.

Plemenné znaky – malý, drobný rejdič štíhlé postavy, s nízkou a hranatou hlavou, výlučně v modré barvě světlého, nebo tmavého odstínu.

Posuzování – celkový dojem, hlava, postava a postoj, zobák, krk a barva, ostatní znaky.

Hlavu má jágerský rejdič protáhlou, lichoběžníkového tvaru, hladká, ploché temeno se zaoblenými hranami, čelo šikmé. Oči jsou perlové. Obočnice dvoukruhová, hladká, modročerná. Zobák dorůstá střední délky (14-16 mm), u kořene silný, s čelem v jedné linii, je černý. Křídla jsou přilehlá k tělu, záda dobře kryjící. Ocas je úzký, dobře složený, se zády v jedné linii. Opeření je hladké a dobře přilehlé. Končetiny jsou středně vysoké, neopečené s černými drápky.

Jágerský rejdič se v chovech vyskytuje v těchto barevných rázech – modrý černopruhý, tmavý, tmavý rezavý. Mezi hlavní vady patří hrubá postava, příliš nízký postoj, vodorovné, nebo příliš spadající držení těla, kulatá hlava, výrazně hranatá hlava, závažné nedostatky barvy a kresby.

Pro toto plemeno použijeme kroužek o průměru 7 milimetrů.

Holub Jágerský rejdičNázvy ve světě

Anglicky: Erlau Tumbler, Německy: Erlauer Tummler, Francouzsky: Culbutant dÉger

Foto: moenchengladbachergefluegel1979.sharepoint.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.