Holub Indický pávik

Původ: Indie
Plemenná skupina: Holubi strukturoví
Průměr kroužku: 10 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3676 zobrazení     1 komentář

Indický pávik je zařazen do plemenné skupiny holubi strukturoví, kde je zapsán pod číslem 607. Původem se jedná o staré asijské plemeno, které bylo v Indii známé již v 16. Století, zušlechtěno bylo v USA.

Plemenné znaky – silný, bohatě opeřený holub s vodorovným držením těla, ocas je lehce trychtýřovitý a vzpřímený, nohy krátce opeřené, s variabilními pernatými ozdobami hlavy.

Posuzování – celkový dojem, tělesné tvary, držení a velikost, tvar a nesení ocasu, krk a hlava, postoj a opeření nohou, barva a kresba. Hlava je v poměru k tělu výrazná, protáhlá s klenutým čelem, buď je hladká nebo se špičatou chocholkou, či lasturovitou chocholkou s růžicemi. Oči jsou při bílé hlavě tmavé, jinak jsou oranžové, perlové nebo tmavé. Obočnice má úzké, barvou odpovídající opeření. Končetiny tohoto plemene jsou středně dlouhé, všechny prsty jsou na zemi stojící, slabě opeřené, prsty jsou pokryty víc.

Mezi nejčastější vady patří příliš malé nebo úzké tělo, neviditelná záda, vzpřímený postoj, letky dotýkající se země, příliš nízký postoj, nedostatečné opeření nohou, ploché čelo, příliš dlouhý zobák, nedostatky barvy, velké vady kresby.

Indický pávík dosahuje průměru kroužku 10 milimetrů.

Holub Indický pávikNázvy ve světě

Anglicky: Indian Fantail, Německy: Indische Pfautaube, Francouzsky: Queue de Paon Indien

Foto: www.max.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

30.07.2021, 15:47
holub,indycký,pavik,je,zařazen,do,plemene
skupiny,holubí,strukturovi,kde,jest
zapsán,pod,číslem,607,hodně,se,vyskytuje
ve,spojených,statech,amerických,ohajo,a,viskonzin