Americká akita

Great Japanese Dog

Oficiální zkratka v ČR: VJO
Výška v kohoutku: 66-71 cm
Hmotnost: neuvádí se
Délka života: 12 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 344
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6912 zobrazení     0 komentářů

Plemeno Americká akita bylo do USA importováno z Japonska, kde pokračovalo šlechtění „velkého krvavého psa" s plemeny tosa, anglický mastif a ovčák. Nezávisle na dovozu japonské akity se v USA od roku 1950 vyvíjelo vlastní plemeno - americká akita - Velký japonský pes.

Dnes se toto plemeno využívá nejčastěji jako doprovodný pes.

Americká akita je silný, sebevědomý a samostatný pes. Chová se velmi teritoriálně, k cizím psům ve vlastním revíru je nesnášenlivý a k cizím lidem lhostejný, rezervovaný až nedůvěřivý. Má dobře vyvinutý lovecký pud.

Není to pes vhodný pro začátečníky! Štěňata si musí zvykat velmi brzy na cizí psy, neznámé lidi i své okolí a musí být vhodně socializována. Nutná je i odborná výchova, neboť psi (zejména samci) vykazují výrazné dominantní chování a neradi se komukoliv a v čemkoliv podřizují. Pravidla přípustného chování si osvojí pouze pod jednoznačným vedením za předpokladu důslednosti, vzhledem ke zvýšenému prahu bolesti však není vhodné používat donucovací prostředky. Robustní americká akita miluje pohyb ve volné přírodě. Není to určitě bytový pes, kde by se cítil příliš omezeně. Jeho hustá srst vyžaduje po majiteli jen minimální péči; ovšem poměrně silně líná.

Americká akitaNázvy ve světě

Anglicky: Great Japanese Dog

Foto: http://www.hondtekoop.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.